Ana sayfa Örgü Modelleri Duble (Çift) Örgü Nasıl Yapılır?

Duble (Çift) Örgü Nasıl Yapılır?

Duble Çift İpli Örgü Yapılışı

Gün gün ruh halimize ve zevklerimize göre giyimimizde değişikler arayabilirsiniz. Bu zamanda el emeğimizle örmüş olduğumuz Kazak, hırka, şapka ve atkı gibi örgü modelleri örerken çift taraflı örgü yapabiliriz. Bugün sizlerle kolay bir şekilde 4 adımda çift taraflı örgü nasıl yapılır adım adım göreceğiz. Burada çift örgü yaparken biz kahverengi ve mavi ipler ile çalışmamızı yapacağız. Duble iple örgü tekniğini öğrendikten sonra daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz y burgu örgü, yelken örgü modeli, haroşa örgü yapılışı konularını da mutlaka incelemenizi önermekteyiz. Şimdi kızlar hazırsanız duble örgü yapılışına başlayalım.

Çift İple Örgü Yapılışı

Çift Örgü Yapılışı
Çift Örgü Yapılışı

1. ADIM – Double yani çift iple örgü yaparken, çift örgü tekniğinde ilmekler ilk sırada 1 ilmek mavi ve 1 ilmek kahverengi örelim. Burada iplerin rengini tabiki sizler zevkinize göre seçebilirsiniz. 🙂
2. ADIM – İkinci adımda ise mavi ve kahverengi iplikler öne ve arkaya birlikte alınarak örmemiz gerekiyor.

Çift Örgü Nasıl Yapılır
Çift Örgü Nasıl Yapılır

3. ADIM – Şimdi ise mavi iplikle ters örgü yapalım.
4. ADIM – İki iplik bir arada arkaya alındığında kahverengi iplikle düz örelim. Bir sırada mavi ters – kahverengi düz örülürken , dönüş sırasında kahverengi ters – mavi düz örülür.

Çift Örgü Resimleri
Çift Örgü Resimleri

5. ADIM – Hanımlar çift ipli örgü modelimiz tamamlandı. Ellerinize sağlık 🙂

Çift örgü modeli tekniğiyle ilgili takıldığınız bir nokta olur ise konu sonunda yer alan yorum alanında bizlerle paylaşabilirsiniz. Her zaman siz değerli hanımlarımıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Kaynak: Nako

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here