Ana sayfa Tunus İşi Örgü Modelleri Tunus İşi Battaniye Yapılışı

Tunus İşi Battaniye Yapılışı

Tunus işi örgü ile muazzam güzel ürünler meydana çıkarken, Tunus işi olarak adlandırılan bu örgü türüne sepet örgüsü ya da kilim dokuma adı da verilmektedir. Dilediğiniz model ya da motifi son derece basit bir halde Tunus işi modeli içine uygulayabilirken, diğer açıdan değerlendirildiğinde örgü bittikten sonra üzerine kanaviçe gibi de işleme yapabilirsiniz. Tunus işi battaniye örmek keyifli olduğu kadar zevkli ve sonucunda da gayet gurur verici bir örgü çeşididir. Siz de kendi Tunus işi battaniye yapılışı gerçekleştirebilir ve bu haklı gururu yaşayabilirsiniz.

Üstelik Tunus işi battaniye modelleri son derece hayal gücüne dayalı olup, dilediğiniz modeli üstüne uygulama şansı sunmaktadır. Ayrıca sevdiğiniz kişi ya da kişilerin de resimlerini bu battaniye modeli üstüne işleyerek evladiyelik bir hediye ya da kendiniz için keyifli bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ölümsüz olarak nitelenebilecek olan bu ürün hiçbir zaman yok olmayacak ve nesilden nesle aktarılabilecek bir örgü olacaktır.

Ayrıca yalnızca büyükler için değil, bebek battaniyelerinde de Tunus işi battaniye örgü tarzı kullanılmaktadır ve çok da güzel görünmektedir. Üstelik desen yapımı da son derece kolay. Eğer resim yapmaya ya da model çıkarmaya yatkın bir eliniz varsa kareli bir defter sayfasına modeli çıkarıp, daha sonra battaniye üzerinde bu modeli kolayca uygulayabilirsiniz. İşte böylesine kolay örgüyü siz de mutlaka değerlendirmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here