Ana sayfa Örgü Modelleri Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

Birbirinden muhteşem örgü modelleri çıkarmak için örgünün temelinde bulunan bir takım örgü tekniklerini bilmek durumundayız. Daha önce bir çok örgü tekniğini Türkçe video anlatımı ve resimli yapılışını sizlerle paylaştık. Hepsini yine sitemizde üzerinden yer alan “Örgü Teknikleri” sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bugün ise sizlerle Haroşa örgüsü yapılışını paylaşacağız. Haroşa nedir diye merak edenler için; sözlük anlamı Ruscada iyi, güzel anlamına gelmektedir. Ruslar günlük hayatlarında Okay(Okey) tamam manasında da kullanmaktalar. Haroşa örgü tekniğiyle battaniye, bebek yelek modelleri ve hırka modelleri yapabilirsiniz. Evet kızlar şimdi hazırsanız haroşa örgüsü resimli yapılışını iki adımda hemen öğrenelim.

Diğer Örgü Teknikleri İlginizi Çekebilir!
Firkete örgüsü nasıl yapılır
Hasır örgü nasıl yapılır
Lastik örgü nasıl yapılır
Yıldız örgüsü yapılışı
Bambu örgüsü yapılışı

Haroşa Örgü Nasıl Örülür?

Haroşa Örgü Resimli Yapılışı
Haroşa Örgü Resimli Yapılışı

1. ADIM – Haroşa örgüde ipliğimizin yönü hep bize doğru olması gerekiyor. Sağ şişi ilmeğin ortasından kendimize doğru batıyoruz ve ipliğimizi kendimize doğru doluyoruz.
2. ADIM – İpliğimizi doladıktan sonra ipliğimizi çekerek ilmeği şişin üzerine alıyoruz.

İki adımda çok basit bir şekilde haroşa örgüsünü yapabilirsiniz. Şimdide hanımlar haroşa örgüsü nasıl yapılır, Türkçe video anlatımıyla izleyip öğrenebilirsiniz. Haroşa örgü tekniği yapılışıyla ilgili sorularınız olur ise konu sonunda yer alan yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Haroşa Örgü Türkçe Video Anlatım

8 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here