Ana sayfa Kendin Yap DIY Ev Yapımı Temizlik Ürünleri Kendin Yap

Ev Yapımı Temizlik Ürünleri Kendin Yap

Ev yapımı temizlik ürünleri kolayca üretilebilir, çevre dostudur ve bunların çocukların ve evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda kullanılmasında bir sakınca yoktur. Evinizi ferah ve temiz bırakacak en iyi ev yapımı temizlik ürünleri burada bahsedilenler gibidir…

AHŞAP PARLATICI

AHŞAP PARLATICI

Zeytinyağı ve limon suyuyla çok iyi ahşap cilası yapabilirsiniz. Evet, bu esasında salata sosudur, fakat ahşap canlı bir maddedir ve beslenmeye ihtiyacı vardır! Bunu sokakta bulduğum ahşap bir mobilyayı temizlemek için kullandım ve işe yaradı yani ona yeni bir hayat kazandırdı.

FIRÇA

FIRÇA

En iyi ev yapımı temizlik ürünleri erzak dolabınızda bulundurduğunuz basit ve ucuz malzemelerden yapılır. Kabartma tozunuz var mı? Öyleyse onu suyla birlikte macun haline getirin ve fayanslarınızın arasındaki boşlukları, fayans yüzeylerini ve küvetinizi bu karışımla fırçalayın. Bu yol yüzeyleri çizmez ve gerçekten etkilidir.

PENCERE TEMİZLEYİCİSİ

PENCERE TEMİZLEYİCİSİ

Pencere temizlik ürünlerinin kokusuna katlanmıyorum. İyi ki bunun için doğal bir alternatif var ve en iyi markalardan çok daha fazla işe yarıyor. Sadece sulandırılmış sirkeyi bir sprey şişesine koyun ve camın üzerini silmek için gazete kağıtlarını kullanın. Sonuç: hiç izi olmayan güzelce temizlenmiş pencereler.

FIRIN TEMİZLEYİCİSİ

FIRIN TEMİZLEYİCİSİ

Fırını temizlemek muhtemelen en kötü ev işlerinden biri! Markette satılan ürünler gerçekten oldukça zehirlidir ve dikkatlice kullanılmalıdır. Evinizde böyle bir şey olsun ister miydiniz? Bunun yerine fırın zeminine su serpin, kabartma tozu ile kaplayın ve bir gece bekletin. Olabildiğince temizleyin ve kalanı için sıvı deterjan kullanın.

LAVABO AÇICI

LAVABO AÇICI

Fırın temizleyicileri gibi lavabo açıcılar da çok güçlü kimyasallar bulundurur. Ev yapımı temizlik ürünleri gerçekten iyi alternatiflerdir ama onları lavabo açmak için kullanacaksanız lavabo tıkanana kadar beklemektense lavabonun temiz kalması bu ürünleri için düzenli bir şekilde kullanın. Tıpanın içine kabartma tozu serpiştirin (yine!) ve sirke ekleyin – kabarmasını izlemek oldukça zevklidir!

HALI TEMİZLEYİCİSİ

HALI TEMİZLEYİCİSİ

Mısır nişastası kadar basit bir şey yerine neden bir halı temizleyicisine o kadar para ödeyesin ki? Basitçe halının üstüne serpiştirin, 30 dakika öyle bırakın ve elektrik süpürgesiyle temizleyin. Mükemmel kokması için birkaç damla mısır özü yağı da damlatabilirsiniz.

ODA KOKUSU

ODA KOKUSU

İşte en sevdiğim ev yapımı temizlik ürünleri! Birkaç yağ esansını küçük bir sprey şişesinde su ile karıştırın (koku için olan yağları kullanmayın). Bu gerçekten marketlerde satılanlardan daha hoş, sizi boğmuyor ve yağları zevkinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca birçok güzel kombinasyon oluşturabilirsiniz!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here