Ana sayfa Kendin Yap DIY Gazetelerle Yapılabilecek 7 Farklı Şey

Gazetelerle Yapılabilecek 7 Farklı Şey

KELİMELERDEN OLUŞAN ABAJUR

Kelimelerden Oluşan Abajur
Kelimelerden Oluşan Abajur

Gazete  kullanılarak uygulanan ” kendin yaplar” da  evinizdeki bir odayı şıklaştırabileceğiniz veya hediye olarak verebileceğiniz müthiş ” esinlenilmiş ” parçalar yapmanıza olanak verirler. Bu Kelimelerden Oluşan Abajur, Antropoloji’ nin İyi Tanımlanmış Lambası Topluluğu’ ndan esinlenilmiştir. Bir  ev kütüphanesi, ofis veya bir kitapseverin evindeki herhangi bir oda için harika bir lamba olurdu!

GAZETE TIRNAKLAR

Gazete Tırnaklar
Gazete Tırnaklar

Bu benim ilk gazete ile kendin yap projemdi  ve aldatıcı bir biçimde kolay! Eğer  tırnaklarınıza uygulayacak yeni ve şık bir şey arıyorsanız ancak tırnak boyama işinde o kadar iyi değilseniz, bu harika  bir  alternatif.  Taban ve üst kaplaması, tercih ettiğiniz renk oje ki daha açık renklerde görmesi daha kolay ve daha çok gazetemsi bir hava veriyor, gazete ve ecza dolabınızda bulunan alkol gibi  sadece birkaç  maddeye ihtiyacınız  var.

ESKİ GAZETE TABURESİ

ESKİ GAZETE TABURESİ
ESKİ GAZETE TABURESİ

Bu zekice kendin yap projesi ile eski gazetelere yeni bir hayat verin.  Bu; monoton , tekdüze bir odaya veya köşeye  biraz renk ve ilginçlik katmanın süper kolay bir yolu. Tek ihtiyacınız olan tabloid gazete  boyutunda  bol miktarda gazete ( tam olarak 55 tane ),  iki kemer ve tutkal, ve artık yeni, havalı ve benzersiz mobilyalarınız var!

GAZETEDEN ALTLIK

GAZETEDEN ALTLIK
GAZETEDEN ALTLIK

Eski gazeteleri kullanan bir diğer zekice el sanatı ise gazeteden yapılan altlıktır. Bu süper kullanışlı olacak kendin yap projelerinden birisidir çünkü hiçkimse gerçekten tutacaklar ( bir nevi fırın eldiveni  )  hakkında düşünmez ana neredeyse herkes onu kullanır. Altlığınızı yapmaya karar verdiğiniz ebatlara bağlı olarak, bardak altlığı olarak da kullanılabilir ve  kendinizi  gerçekten hevesli, istekli hissediyorsanız, aynı talimatları kullanarak  servis altlıkları bile yaratabilirsiniz.

GAZETE DUVAR SANATI
GAZETE DUVAR SANATI

Bu sıradaki gazete ile kendin yap projesi  listedeki diğer bazı kendin yap projelerinden  biraz daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Birkaç eski gazete, tutkal, boya, makas ve biraz cila ile bu kadar güzel duvar sanatı yaratabileceğinizi kim bilebilirdi ki? Renk ve yaratıcılık serpiştirmesiyle yatak odanızı, koridorunuzu veya mutfağınızı canlandırın!

GAZETE AYAKKABILAR

GAZETE AYAKKABILAR
GAZETE AYAKKABILAR

Eğer eski, gerçekten rahat ama daha iyi günler görmüş bir çift ayakkabınız varsa onları birkaç gazete ile silbaştan yenileyin! Biliyorum   ayakkabılarınızı gazete ile yenilemek  kulağa çılgınca gelebilir, ama ayakkabılarınızı kurtarmak ve  biraz para biriktirmek için harika bir yol. Yaratıcı olun, kendinize ait bir görünüm için gazeteye ek olarak, birkaç eski pul ve parlak dergi kağıdı da kullanabilirsiniz.

GAZETE SÜRTÜLMÜŞ YAPRAKLAR

 GAZETE SÜRTÜLMÜŞ YAPRAKLAR
GAZETE SÜRTÜLMÜŞ YAPRAKLAR

Bu çocukların yaratmak için yardımcı olabileceği, eski gazeteler kullanılan mükemmel bir el sanatı projesi. Gazete ile kaplanmış, dalından yeni düşmüş yapraklara boya kalemi sürterek çabuk ve havalı bir sonbahar dekoru yaratın. Bir demet gazete yaprağı yapabilirsiniz ve onları ipe dizebilirsiniz veya  pencerelerinizi dekore etmek için kullanabilirsiniz. Dekorasyon seçenekleri sonsuzdur!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here