Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri

İğne Oyası Bebek Yüz Örtüsü Modelleri

İğne Oyalı Bebek Yüz Örtüsü

Geleneklerine olan hassasiyetleri nedeniyle ülkemizde birçok gelenek yıllara meydan okumaktadır. Herkes için hiç şüphesiz ki en önemli varlık bebektir. Anadolu’da yer alan illerimiz ve bölgelerimizde de yüzyıllar öncesine dayanan bu geleneği devam ettiren halkımız sayesinde iğne oyası bebek yüz örtüsü modelleri yapılmakta, hem bebeklerin daha rahat uyuması için hem de eve gelen misafirlerin bebeğe nazar değdirme olasılığı düşünüldüğü için yüzüne örtülmektedir. Birçok farklı desende yapılan iğne oyası bebek yüz örtüsü modelleri gelinlik kızların çeyizinde ve bebek görme geleneğini devam ettirmek isteyenler tarafından oldukça fazla miktarda yapılmaktadır. Orta Anadolu ve doğu Anadolu’da bebek beşikleri batı illerde de bebek kınalarında rengarenk yazmalara, tülbentlere iğne oyası bebek yüz örtüsü modelleri süslemektedir.
Krem Rengi Bebek Yüz Örtüsü
İğne oyası bebek yüz örtüleri hem geleneklerine bağlı olan toplumumuzun devamını sağlamak için hem de ev hanımlarının maddi gelir elde etmek maksadıyla yapıldığı için her geçen gün yeni modeller tasarlanmaktadır. İpek iplikle yapıldığı için renk değiştirmeyen iğne oyası bebek yüz örtüsü modelleri yıllarca kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır.


İğne oyası bebek yüz örtüsü çeşitlerinde erkek bebekler için mavi tonları kullanılırken kız bebekler için de beyaz ve pembe renkleri sıklıkla kullanılmaktadır. Yemenilerin etrafına işlenerek yapılan iğne oyası bebek yüz örtüsü modellerini örmek için internet siteleri ve el işi dergilerinden uygulamalı örneklerine bakarak sizlerde kolayca yapabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here