Ana sayfa Örgü Modelleri Yatık Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Yatık Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,
Örgü modelleri yapmaya seven kadınlar için bugün bu konumuzda her zamankinden farklı olarak bir örneğin yapılışını paylaşacağım. Daha önce sizlerle paylaşmış olduğum selanik örgü modelinin farklı bir versiyonu olan ve bu zamana kadar görmediğinizi düşündüğüm model “yatık selanik örgüsü” nasıl yapılır nelere dikkat etmemiz gerekiyor adım adım sizlerle buluşturacağız.
yatik-selanik-orgu-modeli

Yatık Selanik Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şiş ve ipimiz hazırsa hanımlar yatık selanik örgü modeli yapmaya başlayalım. Öncelikle başlangıç ilmeklerini atalım. Arka yüzden başlayarak ilk iki ilmeği keser gibi dolayın. Şişten sadece bir tanesini çıkarın, diğeri kalacak. Sonra ki iki ilmeği iki defa dolayın ve şişten bir ilmeği çıkarın. Sıra sonuna kadar bu işlemi devam ettirin. Son ilmeği ters olarak örün.

Ön yüzde ise, ilk iki ilmeği bir defa dolayarak başlayın. Bir ilmeği atın. Çiftli gelen iki ilmeğe batıp iki defa dolayın ve bir ilmeği bırakın. Bunu yine sıra sonuna kadar devam edin. Son ilmeği yine örün. Son ilmeği örmemizin nedeni kenarlar düze olması için.

Yatık Selanik Örgü Modeli Video Anlatım

Yatık selanik örgü modeli nasıl yapılır Türkçe video anlatımıyla siz değerli hanımlarla. Modeli yaparken takıldığınız bir adım olursa aşağıda yer alan yorum alanında bize danışabilirsiniz.

Kaynak: Youtube Örgü Tasarımı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here