Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı

İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı

29.223 okundu
0
İğne Oyası Kar Tanesi Modeli YapılışıMerhaba hanımlar, bugün sizlere yepyeni bir o kadar da güzel İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışını anlatacağız. İğne Oyası Kar Tanesi Modeli yaparken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları hem videolu hemde resimli olarak konumuzdan öğrenebilirsiniz. İğne oyası kar tanesi modelini belli bir noktaya kadar resimli olarak anlatacağız, bu noktadan sonra videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Çok fazla vakit kaybetmeden Kar Tanesi modelini yaparken ihtiyacımız olan malzemeleri sayalım.

İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Malzemeleri

  • Yazma/tülbent veya yemeni (1 adet)
  • Oya ipliği (yazma uyumlu olmalı)
  • İğne
  • Makas

İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı Resimli

Herzaman olduğu gibi oyamıza başlamadan önce bir sıra İğne Oyası zürafa yapıyoruz. Oyanın zemini için testere dişleri hazırlıyoruz. 1 adet zürafa, üzerine düğüm atıyoruz buradan tekrar sıradaki zürafa inelim. Testere dişlerimiz oluşuyor ve zemin bu şekilde ilerliyor. Daha sonra oyamızın kar tenesi motifinin ekleneceği yeri hazırlamak için 7 tane boş zürafa yapalım testere işlerinin yapımına devam edelim.İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı
İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı

Şimdi kar tanesi motifinin yapılışına geçelim. Bu motifte ipin yetmemesini engellemek için epey uzunca bir ipi iğneye 2 kat geçirelim. Tahmini olarak 15-20 cm bir kuyruk bırakıyoruz ve düğüm atalım. Halkanın içine kirpik şekli alacak biçimde 6 adet küçük zürafa yapıyoruz. Bu zürafalar halkayı sıkıp ipi toplayınca kirpiğe dönüşecek. Devamında ise parmağımıza doladığımız halkayı çıkartalalım ve 2 parmağımızın arasına alalım, motifin ortasını oluşturan halkayı yavaşça sıkıyoruz. Yapmış olduğumuz zürafalar kirpiğe dönüştüğünü göreceksiniz.

Bu bölümden sonrası biraz görsel istediği için videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. İyi seyirler.

İğne Oyası Kar Tanesi Modeli Yapılışı Video
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here