Ana sayfa Örgü Modelleri İki Şiş İle Örülen Kolay Bebek Patiği Modeli

İki Şiş İle Örülen Kolay Bebek Patiği Modeli

Şişle bebek patiği örmek isteyen bayanlara bir günde çiftin tekini bitirebileceğiniz fazlasıyla basit örülebilen ama inanılmaz tatlı bir bebek patiği modeli. Resimli açıklama da modelin nasıl örüleceğini acemi kızlarımız içinde uzunca anlattım.

1-karpuz-dilimli-bebek-paitği-yapılışı

Evet, kızlar önce yirmi iki ilmek atıyoruz ve modelimize başlıyoruz. Bebeğinizin kaç yaşında veya kaç aylık olduğuna göre ilmek sayısını artırıp azaltmanız mümkün yirmi iki ilmek ile başladığımız örgümüzü haraşo sekiz vargel örerek yirmi dört sıra olacak şekilde örüyoruz. Yirmi dört sırayı tamamladığımızda diğer on tane ilmek kesiyoruz ve yeni bir iplikle üç düz sıra ve üç vargel olcak şekilde tam kırkbeş sıra örüyoruz.

2-karpuz-dilimli-bebek-paitği-yapılışı

Bu şekilde devam edip örme işlemi bittiğinde ince olan yerin ucunu geniş olan yeşil bölüme dikiyoruz.

3-karpuz-dilimli-bebek-paitği-yapılışı

Altından ve

4-karpuz-dilimli-bebek-paitği-yapılışı

Üstünden büzerek ince ve iki renkli bölümü büzüp dikiyoruz. Bu arada yeşil olan bölümü arka bilek kısmı… Bu patik karpuz dilimli patik olarak da bilinmekte kızlar.

2-lila-beyaz-karpuz-dilimli-patik

Öncelikle dar olan ucu alıp resimdeki gibi diğer uca birleştirip dikiyoruz.

2-lila-bebek-patiği-karpuz-dilimli

Patiğin altını dikip büzme işlemlerini hem yukarıdan hem de aşağıdan yapıyoruz ve patiği çevirip bilek kısmını kıvırıyoruz. Büzme ve dikme işlemlerimiz bittikten sonra yeşil bölümü katlıyoruz. Bebek patiğinin önüne minik ponponlar örgü çiçek gibi örme süslerle de süsleyebiliriz. Hadi size kolay gelsin.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here