Ana sayfa İğne Oyası Halka Pullu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Halka Pullu İğne Oyası Modeli Yapılışı

Halkalı Pullu İğne Oyası Modeli

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Halka Pullu İğne Oyası modelinin yapılışuını anlatacağız. Halka Pullu İğne oyası modeli yapılışı oldukca basit olup hem videolu hemde resimli olarak sitemizden yapılışını öğrenebilirsiniz. Vakit kaybetmeden Halka pullu iğne oyası modeli yaparken ihtiyacımız olan malzemelerimizi sayalım.

Halka Pullu İğne Oyası Modeli Malzemeleri

  • Plastik halka pullar (renkli olacak)
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Halka Pullu İğne Oyası Modeli Yapımı Resimli

Oyamıza başlamadan önce herzaman olduğu gibi bir sıra İğne Oyası zürafa yapıyoruz. Devamında zürafaların birine düğüm atıyoruz ve küçük boy 1 adet kirpik örerek tepesine çıkıp düğüm atıyoruz. Tekrar zürafanın içerisine inip son ipin tepesine çıkalım. Bu işlemi bir daha tekrarlayarak zürafanın içine iniyoruz tekrar son ipin tepesine çıkarak düğüm atıyorsunuz. Bu bölümde 1 adet pulu ipe geçiriyorsunuz. Gevşek olmayacak şekilde tutmalısınız ve bu bulunduğunuz noktaya sıkı düğüm atarak sabitleyin.

Halka Pullu İğne Oyası Modeli
Halka Pullu İğne Oyası Modeli

Sabitleme işleminin ardından sırada ki boş dördüncü zürafaya iniyorsunuz ve düğüm atıyoruz yine. Bu bölümün arasında ki ipi germeden bu işlemi geride bırakalım. Bu bölümde tekrar 1 adet zürafa örmemiz gerekecek ve oyanın başında yaptığımız pullu kelebek kanadının aynısından tekrar örelim.

Yazmamızın dört tarafına bu şekilde Halka Pullu İğne Oyası örerek oyamızı sonlandırabiliriz. Yaparken takıldığınız noktalar olursa videoyu izleyerek sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Halka Pullu İğne Oyası Modeli Yapımı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here