Ana sayfa Lif Modelleri Kalpli Lif Modeli Yapılışı

Kalpli Lif Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,

Bugün sizlerle biz hanımların büyük bir ilgi odağı olan lif modelleriyle ilgili çok şirin bir örnek paylaşacağım. Daha önce sizlerle kalpli lif modelleri hakkında bir çok örgü modelini paylaşmıştık. Bugün ise kalpli lif modeli nasıl yapılır diye merak edenler için adım adım yapılışını Türkçe video anlatımı ve yazılı olarak paylaşacağız.  Daha fazla lif modeli incelemek isteyenler https://www.orgudelisiyim.com/lif-modelleri adresinden inceleyebilirsiniz. Sosyal medyada en çok sevilenler arasında yer alan emoji lif modelleri konumuzuda mutlaka inceleyin. 🙂

Kalpli Lif Modeli Nasıl Yapılır

kalpli-lif-modeli-yapilisi

Kalpli lif modelini 4 parça halinde yapıyoruz. Her bir bölümü tamamladıktan sonra ilmek atarak dört parçayı bir araya getirerek bir bütün halinde kalpli lif modeliniz tamamlamış olacağız. Şimdi tığ ve ipimiz hazırsa modeli yapmaya başlayalım. Öncelikle ilmek çekip bir tane zincir çekiyoruz.
Birinci zincirin içine üç defa batıp direk çekip kapatıyoruz. Bir tane zincir çekiyoruz ve tekrar üç kere batıp direk kapatıyoruz. Sekiz defa bunu tekrarlıyoruz. Rahat olarak kullanabileceğiniz videodaki gibi büyüklükte olacaktır.

Bir tane fazla yapıp şimdi kenara geçiyoruz. Örgü modelinin kenar yapılışını aşağıda yer alan Türkçe video anlatımıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
kalpli-lif-modeli-yapilisi-2

Kalpli Lif Modeli Videolu Yapılışı

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here