Ana sayfa Videolu Örgü Modelleri Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı

Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı

Örgü battaniye modelleri günümüzde hem biz kadınlar için hemde çocuklarımız için çok kullanışlı ve daha sağlıklı uzun ömürlü olmaktadır. Daha önce sizlerle örgü delisiyim olarak hanım dilendi bey beğendi battaniye örgü modeli yapılışı , başak tarlası bebek battaniyesi ve bombeli bebek battaniyesi örgü modeli konuları sosyal medya üzerinde çok beğenilmişti. Bu konuda ise kelebek desenli bebek battaniye yapılışını paylaşmaktayım.

Kelebek Desenli Battaniye Nasıl Yapılır?

– Battaniyenizi yapacağınız ölçüde başlangıç zinciri çekin.
– Her zincire trabzan yapın.
– İkinci seferde üç zincir çekip 4 trabzan yapın. İki zincir çekin ve iki trabzanlar atlayın. Sekiz trabzan yapın. Yeniden iki zincir çekip iki trabzan atlayın. Bu şekilde sıra sonuna kadar tamamlayın.
– Üçüncü sırada beş zincir çekin ve ilk yaptığınız yuvanın içine üç trabzan yapın. İki zincir çekin ve aynı yere üç trabzan daha yapın. Oniki zincir çekip diğer yuvaya atlayıp üç zincir çekin. İki zincir çekip aynı yere üç trabzan daha yapın. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edin.
– Dördüncü sırada ikinci ve üçüncü sırada tekrar ederek beş defa üçlü trabzan olacak şekilde örün. 6. üçlü trabzan sırasına gelince aynı yere iki defa üç trabzan yaptıktan sonra altı zincir çekin ve diğer turlarda yatığınız beş sıra oniki zincir çektiğiniz kısımları sık iğne ile toplayın. Altı zincir çekin ve diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar edin.

Kelebek bebek battaniyesini yaparken takıldığınız bir adım olursa yorum alanından veya örgü delisiyim facebook hesabından bana ulaşabilirsiniz.

Kelebek Desenli Battaniye Yapılışı Video Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here