Ana sayfa Örgü Modelleri Çiçek Bahçesi Örgü Modeli

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli

Merhaba hanımlar,
Bugünkü örgü modeli konumuz renkli cıvıl cıvıl bir örnek olan Çiçek Bahçesi Örgü Modeli yapılışını sizlerle buluşturuyoruz. Çok hoş duran çiçek bahçesi örgü modeliyle çok şık örgü kazak, örgü hırka ve yelek modelleri hem kendimiz için hemde çocuklarımız için yapabilirsiniz. Modeli yaparken 3,5 numara şiş ve hafif kalın iple çalışabilirsiniz. Zevkinize göre bir çok farklı renkte ip kullanabilirsiniz, dilerseniz iki renklide yapabilirsiniz. Çiçek bahçesi örgü modeliyle bebek battaniyesi olarakta örebilirsiniz ama örgünün arka yüzünde ip çok fazla olduğu için astar dikmek gerekebilir. Şiş ve ipimiz hazırsa örgü modelini yapmaya hemen başlayalım.

çiçek bahçesi örgü modeli yapılışı

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örneği koymaya arka ters yüzde koymaya başlıyoruz. Modeli yaparken beyaz ve pembe renkli ip kullanacağız. 4 ilmek ve katları olarak örgüyü çıkartacağız.
– Başlangıç ilmeklerini atın, bir sıra düz örün.
– Arka yüzde beyaz iple üç ilmek ters örün. Bir ilmeğin içinden 3 defa dolayarak 3 ilmek çıkartacağız.
– Üç ilmek ters örün. Bir ilmeğin içinden 3 defa dolayarak 3 ilmek çıkartacağız. Bunu sıra sonuna kadar devam ettirin.
– Bir kenar ilmek ve 2 ilmek düz örün. Bir beyaz bir pembe il yönlerini çevirip batıp ikisini birlikten arkadan örüyoruz.
– Ortadaki bir tane pembe ipi düz olarak örün.
– Yeniden ikisini birlikte alın.
– Bir ilmek beyaz ve bir pembe örüp ikisini bir alıp arkadan çevirip örün. Bu adımları sıra sonuna kadar tamamlıyoruz. Ve çiçekler oluşmaya başlıyor.

Modelin yapılışıyla ilgili takıldığınız bir adım olduğunda ve daha hızlı kavramak adına aşağıda paylaşmış olduğumuz Türkçe anlatımıyla video izleyerek hemen öğrenebilirsiniz.

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapılışı Video AnlatımKaynak:
Youtube Anne İşleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here