Ana sayfa Örgü Modelleri Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı / Bölüm 1

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı / Bölüm 1

Merhaba hanımlar,

Bu konumuzda çocuklarımız için şık krokodil desenli örgü ev botu veya diğer bir deyişle krokodil desenli örgü patik modeli yapılışını sizlerle paylaşacağız. Bu örgü modelini yaparken biraz fazla emek harcamamız gerekiyor ama sonunda harcamış olduğumuz zaman ve emeğimizi çok fazlasıyla alıyoruz. Çok güzel şirin bir ev botu ortaya çıkmaktadır. Bu konuda krokodil desenli ev botunun ilk bölümünü 19 dakikalık video ile anlatacağım. Diğer kalan ikinci adımını ise bir sonraki konumuzdan inceleyebilirsiniz.

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı Bölüm 2: https://www.orgudelisiyim.com/krokodil-desenli-orgu-ev-botu-yapilisi-bolum-2

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Nasıl Yapılır?

Krokodil desenli örgü ev botunu yaparken ihtiyacımız olan öncelikli olarak ayak tabanlığı gerekmektedir. Ayak tabanlığını ayakkabıcılardan veya ucuzcu dükkanlarından 1 – 2 liraya rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Birde yorgan iğnesine ihtiyacımız var. Ayak tabanlığı, iğne ve iplik hazırsa örgü modelini yapmaya başlayalım.
krokodil-ornegi-ayak-tabanligi-yapma
Öncelikle ayak tabanlığına ilik açma yöntemi ile çift katlı ip ile iğneliyoruz. Ayak tabanlığı bütün çevresini iple ilmekledikten sonra örneğe başlıyoruz. Tığımız ile ikili trabzan yaparak hazırladığımız yuvaları dolduruyoruz. Toplam 50 tane ikili trabzan yaptım.

ikili-trabzan-ayak-tabani-bot-hazirlama

Kendi ayak büyüklüğünüze göre ayak tabanlığını küçültebilirsiniz ve ona göre de ilmekleri atarak çalışma yapabilirsiniz. Bir önden bir arkadan alma tekniği ile ikili trabzan yapıyoruz. Örgü modelinin geri kalan adımlarını aşağıda yer alan video anlatımıyla yapabilirsiniz. Takıldığınız bir adım olursa yorum alanında paylaşabilirsiniz.

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Videolu Yapılışı

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here