Ana sayfa Örgü Modelleri Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı / Bölüm 2

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı / Bölüm 2

Merhaba canlarım,

Bir önce ki konumuzda krokodil desenli örgü ev botunun yapılışının birinci bölümünü paylaşmıştım. İlk bölümde ayak tabanlığına ilmek atma, ters ve düz örgü ile aya kısmını örme ve boğa kısmına kadar olan alanlarını tamamladık. Şimdi ise bu konumuzda krokodil desenli örgü botunun en önemli adımı “Korkodil Deseni Örgü Modeli” adımını yapmaya geldik.

Ev botunu yaparken birinci bölümü izlemeyenler aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Yapılışı Bölüm 1: https://www.orgudelisiyim.com/krokodil-desenli-orgu-ev-botu-yapilisi-bolum-1

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Nasıl Yapılır Bölüm 2

İkinci bölümde yapacağımı ev botunun boğaz kısmı olacaktır. Boğaz kısmında krokodil desene sekiz dilimden oluşacak. Bunun için 15 tane yuva hazırlayacağız. Yuvaları yapmak için iki zincir çekip ikili trabzan yapıyoruz. Dört tane atlayıp yeniden iki zincir ikili trabzan yapın. Yine dört tane atlayıp iki zincir çek ve ikili trabzan yap. Bunu 17 tane yapıyoruz. Hemen ardından krokodil yapmaya başlayacağız.

Şimdi boşlukları dolduruyoruz, tığ ile altı defa dolayıp çekiyoruz. Krokodil hazır olacak. Örneğin geri kalan adımlarının yapılışını Türkçe video anlatımıyla aşağıda ki youtube paylaşımından izleyebilirsiniz.

Krokodil Desenli Örgü Ev Botu Videolu Anlatım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here