Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Kalpli Kazak Modelleri

Örgü Kalpli Kazak Modelleri

kolları kalpli krem rengi kazak modeli

Bugün sizlere, örgü kalpli kazak modellerinin yapımını anlatacağım. Diğer modellerden çok daha güzel olacak bu modelinin anlatımını sizin için hazırladım, keyifli bir şekilde okuyup aynı modeli sizin de hazırlayabileceğinizi umut ediyorum. Bu kazağı tamamlayınca sizin de çok beğeneceğinizden eminim. Neyse sözü fazla uzatmadan size bu modelin nasıl yapıldığı aktarayım.

kolları kalpli krem rengi kazak modeli
kolları kalpli krem rengi kazak modeli

Örgü Kalpli Kazak yapımına başlarken öncelikle; şişe ipliği doluyoruz. Daha sonra doladığımız ip ile sağa ve sola gelecek şekilde kesme işlemi var, bu işlemi dikkatli bir şekilde yapıyoruz. Kalpleri koyma işlemi ise ördüğümüz kazağı ortalayarak kalpleri tam ortasına gelecek şekilde yerleştiriyoruz.  Bu işlemde farklı desenlerde uygulayabilirsiniz, tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir şey.

Ön kısmın yapımının tamamlanması bitirmeden ajurlu kısmı tamamlamayı unutmayın. Bu kısmı yani ajurlu kısmı unutursanız örgü kazak modelimiz istediğimiz gibi olmaz. Ajurlu kısmı çok önemli lütfen dikkat edin. Ajurlu kısım tamamlandıktan sonra ilmekleri üç’e bölüyoruz ve orta ilmekleri örmeye başlıyoruz. Orta ilmekler ile birlikte kenar kısımlarında birer ilmek alarak örme işlemini devam ettiriyoruz. Bu işlemleri yapmamızın amacı kazağın şekline ovallik kazandırmak.  Kol evlerini de yapmayı unutmuyoruz. Daha sonra kazağın arka şeklini düz bir şekilde örüyoruz. Kolları da düz şekilde örüp kazağa ekliyoruz. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra kazağı birleştirerek, birkaç sıra örüp bitiriyoruz. Bu son işlem ile kazağımız tamamlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here