Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Zincir Tekniği ile Süsleme Yapılışı

Örgü Zincir Tekniği ile Süsleme Yapılışı

Tunus İşi Yelek Yapılışı

Tunus işi örgüsü bir çok bayanın vazgeçemediği örnek modellerden bir tanesidir. Tunus işi yelek örerken de aralarına pek çok örnek sıkıştırılabilir ve bu tarz modellerde hiç de sorun olmadan gayet şık bir şekilde ürünü kullanabilmenize olanak tanır. Üstelik Örgü Zincir Tekniği ile Süsleme Yapılışı işini de gerek modelin kendisinden gerekse de sonrasında üstünden gerçekleştirerek, modelin tarz ve şık olmasını da sağlayabilirsiniz.

Tunus İşi Yelek Örgü Modelleri

Örneğin Tunus işi yelek süsleme model sayısı aynı olmakla birlikte ürün ya farklı renklerle örülebilir ya da aralarına farklı desenler kullanılarak, model ve tasarım çeşitlendirilebilir. Ayrıca Tunus işi ile ilgili farklı bir bilgi de vermek gerekirse, bu modele bazı yerlerde de hasır örgü adı verilmektedir. Pek çok hanım bu ismin örgüye daha çok yakıştığını söylese de, örgü literatüründeki gerçek adı da budur.

Örgü Zincir Tekniği ile Süsleme Yapılışı

Sitemizin sayfalarında yer alan diğer yelek ve süsleme modellerinden örnek alabileceğiniz gibi, kısaca yelek tarifini vermek gerekirse, 74 adet zincir çekin. 3 sıra ters şekilde ördükten sonra 7 tane direk kenar lastiği için ayırın. 12 direği kollar için, 15 direği arkası için ve 16 direk de ön için ayrılır. Aralarını 1 arttır, 1 direk, 1 arttır şeklinde yapın. Kenar arttırmaları da 20 delik olacak. Kenarlarını da ters yapılan sık iğne yani yengeç ayağı modeli ile gerçekleştirin. Yeleğinizi dilediğiniz şekilde ile süsleme yapın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here