Ana sayfa Örgü Modelleri Rengarenk Örgü Modeli ve Yapılışı

Rengarenk Örgü Modeli ve Yapılışı

Merhaba hanımlar,
Şiş işi örgü yapmayı ve renkli örgüler yapmayı sevenler için bir örnek paylaşıyoruz. Youtube video kanalı bulunan Arzu hanımın “Arzu Sepeti”nde paylaşmış olduğu modeli sosyal medyada çok beğenilen ve merak uyandıran bir model oldu. Modeli yaparken istediğiniz kadar farklı renk kullanabilirsiniz, tamamen sizin zevkinize göre ama bir tane ana renginiz olsun.

rengarenk örgü modeli yapılışı

Rengarenk Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli yaparken 6 ilmek ve katları + 3 ilmek ve kenar ilmeği şeklinde modeli çıkartıyoruz. Burada ana renk olarak kremi kullandık. İlk aşamada lastik örgü veya pirinç yaparak başlayabilirsiniz. Sonra ise modele başlıyoruz. Yeşil ipi alıp kenar ilmeği ve bir ilmek düz örün. Model tekrarı için 4 ilmek düz örün. 2 tane örmeden alın ve ip arkada kalıyor. 4 düz örgü yapın. 2 tane ilmek düz örün ip arkadan kalsın. Bunu sıra sonuna kadar devam ettirelim. En sonda iki ilmek kalacak ve düz olarak örün.

Arka sırada, kenar ilmeği düz örün. İki ters örgü ile başlıyoruz. Modeli tekrarı geliyor. İpi öne atın, iki tane örmeden aldığımızı yeniden alın ve 4 ilmek ters örün. Yeniden ip önde, iki ilmek örmeden al, dört ilmek ters örün. Bunu sora sonuna kadar devam ettirin. Sıra sonuna bir ters ve bir kenar ilmek(Kenar ilmek kullanıyorsanız) ile bitiyoruz.

Yeniden ön yüze geldiğimiz ana renk(krem) ile devam ediyoruz. Kenar ilmeği örün. Model yapılacak. İki ilmek düz örün. Model tekrarı başıyor. İp arkada iki tane örmeden alın. Örmeden alınan ilk ilmeği biraz bollaştırın ve video gibi alıp düz örün. Hemen yeşil rengede aynısını yapın. Modeli yaparken diğer adımları aşağıda paylaşmış olduğumuz Türkçe video anlatımını izlemenizi önermekteyiz. Daha rahat ve hızlı şekilde modeli yapabilirsiniz.

Rengarenk Örgü Modeli Yapılışı Video Anlatım

Kaynak: Arzu Sepeti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here