Ana sayfa Tığ İşi Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün yepyeni bir modelimiz ile karşınızdayız. Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı hakkında videomuzu oluşturduk ve sizlere sunduk. Sıralı Taşlı Tığ Oyası nasıl yapılır resimli ve videolu olarak konumuzda detaylarını anlattık.

Ayrıca sıralı Taşlı Tığ Oyası modelini yaparken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları sizler için hazırladık. Takıldığınız noktaları sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı Resimli

Son zamanlarda pek tutulan ve rengarenk çeşit çeşit oyası yapılan hazır sıralı taşlı oyanın yapımını hep birlikte göreceğiz. Önceden yazmanın kenarına tığ işi zürafa ördükten sonra taşlarımızı zürafaya dikiyoruz: taşların alt kısmında bulunan iplerin ve zürafaların içinden iğneyi geçirerek dikiş ipinin gizli durmasını sağlıyoruz.

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı
Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Yazmanın dört etrafına taşı diktikten sonra tığ ile yapılan kısımlara geçiyoruz. İpin markası Altın Başak’tır. 2 adet zincir çekip ilmek alıyoruz ve hemen ardından taşların üst kısmında bulunan ipin etrafına 1 adet sık iğne yapıyoruz. Sonrasında 5 adet zincirden oluşan 1 adet kirpik yapıyoruz ve 3 adet zincir çekip sıradaki taşın ipine geçiyoruz.

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapımı
Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapımı

Alternatif örnek olarak isteğe göre taşların arasına sık iğne yerine tekli trabzan örüp tepelerine kirpik yapılabilir. Bu tamamen isteğinize bağlı. Yine aynı biçimde 3 veya elinizin sıklığına göre 4 adet zincir çekip sırayla devam ediniz.

Tüm taşların üzerine motifler örerek oyayı bitiriyoruz. Detaylarını incelemek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Sıralı Taşlı Tığ Oyası Modeli Yapımı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here