Ana sayfa Dekorasyon Mutfak Tutacak Modelleri

Mutfak Tutacak Modelleri

beyaz kardan adam desenli örgü tutacak çeşitleri

Bu yazımızda sizlerle birlikte mutfaklarımızda kullanabileceğimiz birbirinden güzel tutacakların seçiminin nasıl yapılacağını ve mutfaklarımızın nasıl rengarenk olacağına yardımcı olacağız. Eviniz de sıcak tavaları, tencereleri ve fırından çıkarmış olduğum tepsileri tutmada kullandığınız bir tutacak yoksa çok basit bir şekilde tutacak yapabilirsiniz. Bir an önce yapın ki ellerinize yazık etmeyin daha fazla.

Kedili örgü mutfak tutacak modelleri
Kedili örgü mutfak tutacak modelleri

Mutfaklarımızda kullanacağımız bu tutacakları keçeden veya kumaştan yapabiliriz. Ayrıca örgü tutacaklarda yapılabilir. Mutfak tutacak modelleri tamamen sizin zevkinize kalmış. İstediğiniz renkte ve desen kumaş seçebilirsiniz. Keçeyi ise istediğiniz renge boyayarak kendi zevkinize uygun hala getirebilirsiniz. Örgü de ise istediğiniz ipleri seçerek hemen tutacağınız yapabilirsiniz.

beyaz kardan adam desenli örgü tutacak çeşitleri
beyaz kardan adam desenli örgü tutacak çeşitleri

Tutacak modelleri, seçimini yaparken mutfağınızın, dekorasyon rengi ile aynı uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Model derken renkler ve desenler tutacağın üzerinde de aynı şekilde yer alabilir. Mutfağın olmazsa olmaz eşyalarında olan mutfak tutacakları; şık olmalı, modern olmalı ve isterseniz de geleneklerinizi ve kültürlerinizi yansıtan bir model olmalı.

Mutfak tutacakları, eğer örgüden yapılacak ise internet üzerinden bunların nasıl yapıldığını bulmak hiç de zor değil yapımı da gayet basittir. Modeller tığ şiş ile yapılabilir ama örgüye göre biraz zor olabilir. En basiti ise keçe ile yapılan tutacaklar. Bunlar keçeyi istediğiniz şekilde boyayıp arasına yumuşak sünger yerleştirip birleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden ayrıntılı anlatımını bulabilirsiniz. Belki başka yazımızda bizde, sizler için “tutacak nasıl yapılır” başlıklı bir yazı hazırlayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here