Ana sayfa Örgü Modelleri Şiş İle Bağlamalı Lastik Örgü Modeli

Şiş İle Bağlamalı Lastik Örgü Modeli

Şiş ile bağlamalı lastik örgü modeli nasıl yapılır diye merak edenler şuan tam doğru adrestesiniz. 🙂 Bu örgü örneğini bir çok yerde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bağlamalı lastik örgüsünü, lastik alanlarında da kullanabilirsiniz. Örneği kol ağızları, yaka boğazların ve etek altları gibi kullanım alanları olabilmekte.

Şiş İle Bağlamalı Lastik Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Öncelikle başlangıç ilmeklerimizi atıyoruz. Başlangıç ilmeklerini tamamladıktan sonra bir ters bir düz örgü yaparak örneğimize devam edeceğiz. Ama aralarda bağlamalar yapacağız.

İkinci sırada bir ters bir düz, bir ters bir düz örün. Şimdi dikkat etmemiz gereken nokta: ipi kendimize doğru alıyoruz, “bir düz – bir ters – bir düz” ilmeklerimizi çekip ip atlatıyoruz.
baglamali-lastik-orgu-ip-atlatmak

Yine aynı şekilde “bir ters bir düz – bir ters bir düz” olarak dört tane ilmek örüyoruz. Sonra ise yine aynı işlemi yani ip bağlamasını yapıyoruz. 3 tane ilmeği seçerken arada bir tane ters örgü kalacak buna mutlaka dikkat edelim.

Şimdi arka sırada ise herhangi bir farklı işlem yapmıyoruz. Bir ters, bir düz olarka ilmekler geldiği gibi örüyoruz. Yani düzleri düz, tersleri ters örüyoruz.

Modelin geri kalan adımlarını aşağıda ki videodan hemen kolayca öğrenebilirsiniz.

Şiş İle Bağlamalı Lastik Örgü Modeli Videolu Yapılışı

Bir çok örgü modelinin boğaz kısımlarında kullanabileceğiniz bağlamalı lastik örgüsünü Türkçe video anlatımıyla sizleri buluşturuyoruz. Örgü modelini yaparken takıldığınız bir adım olursa mutlaka bana danışın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here