Ana sayfa Kendin Yap DIY Birbirinden Farklı 7 Evde Kendin Yap Fikirleri

Birbirinden Farklı 7 Evde Kendin Yap Fikirleri

Eğer Pinterest’deki onlarca güzel ama karmaşık kendin yap fikirlerini henüz denemediyseniz, bu basit kendin yap fikirlerini yapmayı deneyebilirsiniz! Kendin yap tasarımların çekici, kullanışlı ve hayranlık uyandırıcı olmaları için yapımı zor olması gerekmiyor! İşte sizin için birkaç öneri!

ÇİFTLER İÇİN ASETATLI KALEMLE SÜSLENMİŞ FİNCANLAR

ÇİFTLER İÇİN ASETATLI KALEMLE SÜSLENMİŞ FİNCANLAR

Bundan daha iyi kendin yap fikri olamazdı herhalde! Tek yapmanız gereken iki adet fincan ve istediğiniz herhangi bir renkte asetatlı kalem. Bazı hanımlar, kalemin yıkandığında geçtiğini söylüyor, siz bu yüzden Pebeo marka kalemi seçin. Bu fincanlar sevdiğiniz bir arkadaşınız ya da aşkınız için çok tatlı bir sürpriz olacak.

Malzemeler: 2 adet fincan, asetatlı kalem

Nasıl yapılır?: İstediğiniz şekilde kalemle süslediğiniz fincanı,180 derecede, 30 dakika boyunca fırında bekletin.İşte oldu!

DÜĞÜMLÜ ZİNCİR BİLEKLİK

DÜĞÜMLÜ ZİNCİR BİLEKLİK

Şahsen ben ilerde bütün malzemelerim olduğunda, bu şık bilekliği yapmayı denemek istiyorum. Aslında online mağazalarda bunları bulmak mümkün ama bileğinize uymayabilirler. Ayrıca kendinize orjinal bir tanesini yapmak dururken bir sürü kişinin taktığı aynı bilekliklere niye para ödeyesiniz ki!

Malzemeler: 2 adet 8 cm uzunluğunda zincir,1 yarda süet, takı pensesi, halkalar ve kolye halka klipsi

Nasıl Yapılır?: Süet ipi yarısından kesin ve zincirin alt kısmından halkanın içinden geçirin. Şimdi yapacağınız şey, zincirin üst kısmını ve alt kısımdaki süet ipin uçlarından birini bantlayarak kendinize çalışma alanı oluşturmak. Ardından sağ taraftaki ipi ortadaki iki parça üzerinden geçirin ve sonra sol taraftakini aynı şekilde sağ taraftaki ipin üzerinden çapraz bir şekilde geçirin. İpucu: Sol ucu alın ve ortadaki parçaların altından geçirin ve sağ tarafa doğru ilmik boyunca geçirin. Son olarak ipin sağ ve sol kısımlarından ilk düğümünüzü oluşturun.

Şimdi yine sol taraftaki parçayı ortadaki parçalar üzerinden geçirip, sağ ipi sol ipin üzerinden atarak aynı işlemi gerçekleştiriyoruz. Sağ taraftaki parçayı alıp, ortadaki iki parçanın altından, soldaki iplik boyunca geçiriyoruz. İpleri sıkı çekin ve yaklaşık 5 cm uzunluğunda olana dek, bu işlemi yapın. Ortadaki iki parçayı zincirin ikinci parçasından geçirin. İpi zincire düğümleyin. Bir parça süper yapıştırıcıyı, düğümün üstüne sağlamlaşması için sürün. Şimdi pense yardımıyla zinciri bir ek bir halka ile klipse bağlayın. Diğer uca da 3 adet halka ekleyin.

RENK BLOĞU BLUZ

RENK BLOĞU BLUZ

Bu trend moda tutkunlarını çağırıyor! Şimdi sizlere ilkbahar ve yaz için mükemmel bir seçim olan kendi renk bloğu bluzunuzu yapmayı öğreteceğiz. Gardrobunuza yeni kıyafetler almak için ekstra paranız yoksa bunu yapmayı deneyin. Alt ve üst olarak istediğiniz renkte tasarlayabileceğiniz bu havadar kıyafetleri yapın ve sezon modasına uyun!

Malzemeler: Gömlek, istediğiniz renklerde kumaş spreyleri, köpük fırça, boya için kap, gaffer bant

Nasıl Yapılır?: Kolluklar, yaka, cep ve düğmeleri bantla kapatın. Boya kabına küçük bir miktar kumaş boyası dökün ve köpük fırça ile kollukları ince bir katman boyayın. İki diğer başka renk daha seçin ve bantla kapattığınız bölgelere uygulayın. Kuruduğunda bantı çıkarın ve işte hazır!

PARLAK NOT KARTLARI

PARLAK NOT KARTLARI

Bu parlak not kartları, birine onu düşündüğünüzü anlatmak ya da teşekkür etmek için mükemmel bir seçim! Bence karta biraz ışıltı eklemek muhteşem, tam bir kıza göre ve çok eğlenceli! Bu çok güzel haftasonu tasarımını sizlere birkaç adımda anlatacağım!

Malzemeler: Arkası yapışkan parlak kağıt, makas, orta boy delgeç, boş not kartları

Nasıl Yapılır?: Delgeç ile, kart destesini delin. Ardından delikleri yarıdan kesin ve böylece yarım daireler oluşsun. Daha sonra kart destesinin kenarlarından oymalı bir tasarım elde etmek için düzenleyin.

MÜCEVHERLİ PORTFÖY ÇANTA

MÜCEVHERLİ PORTFÖY ÇANTA

Eğer evde kullanmadığınız portföy çantanız varsa, onu tekrar kullanmak ve üzerinde yenilik yapmak için bu tasarım tam size göre! Eski çantanızı atmaktansa, onu bazı şık süsleme ve giydirmelerle tekrar hayata döndürün. Bence eski çantanıza yeniden aşık olacaksınız ve üstelik yapması çok kolay!

Malzemeler: Portföy Çanta, Kolye (Ya da herhangi başka takı) yapıştırıcı

Nasıl Yapılır?: Bir pense yardımıyla, kolyenizde zincir, mücevher ne varsa çıkartın ve direkt olarak çantanıza yapıştırın ve kurumasını bekleyin. İşte hazır!

AYAKKABI KLİPSLERİ

AYAKKABI KLİPSLERİ

Klipsli küpeler gibi kullanmadığınız takılarla yapacağımız bir başka kendin yap tasarımı! Ayakkabı toka tasarımı, ayakkabınızın artık eskidiğini düşündüğünüzde veya giyecek başka cazip ayakkabınız yoksa, tam size göre!

Malzemeler: Bir çift eski küpe, bir çift ayakkabı tokası, E6000 yapıştırıcı, kargaburun, kürdan

Nasıl Yapılır?: Kargaburun ile küpe klipsinin mandalını ileri geri hareket ettirerek başlayın. Sonunda tamamen kopacaktır. Ayakkabı tokasının dış yüzeyine yapıştırıcı sürün. Küpenin arkasına bastırın ve yapıştırın.

Tokanın, yapıştırılan alandan büyük olmasına dikkat edin. Aynısını diğer küpeyle de yapın ve birkaç saat kurumaya bırakın. Ayakkabı tokalarının, alt kısma sıkıcı tutturulmalarını sağlayan, iki metal sivri uç vardır. Üst taraf pürüzsüzdür bu yüzden ayakkabıya zarar vermez. Daha küçük küpeler uygun değilse, uygun olanlarla değiştirin. Küpenin etrafına yapıştırıcı sürün.

Diğer küpeyi bastırın ve kuvvetlendirmek için arka taraftan yapıştırıcı sürün. Birkaç saat kurumaya bırakın. Ayakkabı tokasının boş kısmına yeterli miktarda yapıştırıcı sürün ve küpenin arkasına doğru bastırarak yapıştırın. Kurumaya bırakın ve ardından en sevdiğiniz ayakkabıya iliştirmek için hazır!

ÇİÇEKLİ PANTOLON

ÇİÇEKLİ PANTOLON

Artık giymek istemediğiniz bir kot pantolonunuz mu var ya da satın aldığınız her kot birbirlerine mi benziyor? Her iki şekilde de, bu kendin yap projesi ile birlikte kotlarınızı eşsiz ve kimsenin sahip olamayacağı özgün bir şekilde tasarlayacaksınız. Çiçekli kotlar, yaratıcılığınızı ve özgünlüğünüzü artırmanın eğlenceli bir yoludur!

Malzemeler: Büyük bir çiçek/gül şablonu, kot pantolon, beyaz kumaş boya, yuvarlak sünger fırça, maskeleme bandı ve ince fırça.

Nasıl Yapılır?: Şablonu pantolonun üzerine koyun. Fırçayla boyayın. Çok fazla boya eklemeyin, hafifçe boyamak bu tasarım için en ideali olacaktır. Bazı notaları eksik bırakarak boyamamak, pantolona sağlam ve yıpranmış bir görünüm kazandıracaktır. Boyadığınız çiçekler mükemmel olmak zorunda değiller. Aynı işlemi kotun üzerinde rastgele seçtiğiniz bölgelerde uygulamaya devam edin. Dikişlerin örtüştüğü yerlere çiçekler eklemeyi deneyin. Arka kısma geçmeden önce, ön kısmın kuruduğundan emin olun. Arzu ederseniz, çiçeklerin aralarına fırçayla yapraklar çizebilirsiniz.

Bu kendin yap projeleri, eskimiş takı, mücevher ya da giysilerinizi kullanarak tasarım yapmanın tasarruflu ve eğlenceli yollarıdır. Yaptığınız tasarım mükemmel olmasa bile, en azından eğlendiniz ve bir sonra kendin yap projesi için tecrübe kazanmış oldunuz. Daha önce hiç kendin yap projesi denediniz mi? Peki ne yaptınız?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here