Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Bere Yapılışı ve Örnekleri

Örgü Bere Yapılışı ve Örnekleri

kolay örgü bere modelleri

Bu yazımızda sizler ve çocuklarınız için, örgü bere yapılışını anlatacağız. Kış aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz aksesuarlarımız olan berelerin aslında yapılışı o kadar zor değil. Çok güzel şekilde istediğimiz deseni verip, istediğimiz ayrıntı ile süsleyebileceğimiz bereler hazırlayabiliriz ve bunu en sevdiğimiz renk ile yapabiliriz. Çok severek kullanacağımız ve hiç vazgeçmeyeceğimiz  berelerin bir tanesini gelin birlikte hazırlayalım.

Şimdi ise bere yapılışına gelelim; öncelikle elimizde kalın ipli bir yumak olması gerekiyor, yanında ise 5-6 numaralı şişler gerekli. Bu malzemeleri hazırladıktan sonra; bere bir bebek için örülüyorsa 40 ilmik olacak şekilde başlıyoruz. 3-5 yaşlarında ise bu ilmik sayısını arttırıyoruz, 50 idealdir. Yetişkin bir bayan için örülecek olan berede 85 ilmik atılması yeterlidir. Berenin ilk beş sırasında dikkat edilmesi gereken 2 düz 2 ters şeklinde örerek lastik yapıyoruz. Lastiği tamamladıktan sonra ise; düz bir şekilde örmeye devam ediyoruz. Örgü işlemine 5 sıra düz şekilde örüyoruz, 5 sıra ise ters şekilde örerek devam ediyoruz.

Örgü Bere Örnekleri

Örgü bere işlememizde son aşamaya gelirken 35 sıra yukarda anlatıldığı şekilde devam edilir. Artık yavaş yavaş kesintiler yapmaya başlanır. Kesinti işlemi iki sırada bir yapılarak devam edilir, sonrasında her sırada bir kesintilerini yapıp beremizi tamamlıyoruz. Kenarlarını dikişle birleştirerek en sonunda tepesini birleştirerek işlememiş tamamlanır. Yukarıda tamamen uyguladıysanız bereniz tamamlanmıştır. Güzel günlerde giymeniz dileğiyle

Kaydet

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here