Ana sayfa Örgü Modelleri Arı Kovanı Örgü Modeli Video Anlatım

Arı Kovanı Örgü Modeli Video Anlatım

35.433 okundu
0Daha önce örgü delisiyim takipçileri paylaşmış olduğumuz bal kovanı ya da arı kovanı örgü modeli yapılışını yabancı dilde paylaşmıştık. Bu konumuzda ise yapımı oldukça kolay ve zevkli olan bu modeli Türkçe video anlatımıyla buluşturuyoruz. Arı kovanı örgü modeli haroşa örgü tekniğinin atlatmalısı olanından yapmış olacağız. Su dalgasına da benzeyen örgü modelini yapmak için şiş ve ipimiz hazırsa hemen başlayalım.
arı kovanı örgü modeliFarklı Arı Kovanı Örgü Modeli Nasıl Yapılır

– Başlagıç ilmeklerini atın.
– Modele arka yüzden başlıyoruz. Arka yüzzde bütün ilmekleri ters örün.
– Ön yüzde, ilk ilmeği ters örün. İkinci ilmeği boş alın. 3. ilmeği örün ve 4. ilmeği boş alın. Bunu sıra sonuna kadar yapın. Sonda ki bir ilmeği mutlaka örün.
– Arka yüzde bütün ilmekleri ters örün.
– İkinci defa ön yüze geldiğimizde farklı olarak kaydırma yapıyoruz. İlk iki ilmeği ters olarak örün. Üçüncü ilmeği boş alın. Dördüncü ilmeği örün ve sıra sonuna kadar tamamlayın. Ve bu şekilde kaydırma işlemini yapmış oluyoruz.
– Arka yüzde bütün ilmekleri ters örün.
– Yeniden ön yüzde birinci ilmeği örün ve ikinci ilmeği boş alın.

Bu şekilde çok kolay ve örmesi zevkli şekilde modelimizi tamamlamış oluyoruz. Arı kovanı örgü modeliyle kazak, hırka, yelek, atkı şapka gibi bir çok örnekte kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalıyor. Bol örgülü günler dilerim.

Farklı Arı Kovanı Örgü Modeli Yapılışı Video Anlatım

Kaynak: Örgü Tasarım
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here