Ana sayfa Örgü Modelleri Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

boncuklu havlu örnekleri

Havlu kullanmak Türk toplumunda çok fazla rastlanılan bir gelenektir. Asker uğurlarken ya da kız evine gidilerek yapılan kız alma merasimleri neticesinde havlular sıklıkla tercih edilir. Bu yüzden de havlu her ne kadar fazla kullanılsa da havlulara yapılan süsler de o derece önem taşımaktadır.

boncuklu havlu örnekleri
boncuklu havlu örnekleri

Bayanlar evde otururken işlemeler ve süslemeler yaparlar. Yapılan işleme ve süslemeler arasında havlu kenarına yapılanlar da yer almaktadır. Havlu kenarını süslemek için kullanılan tekniklerden bir tanesi boncuk ile yapılan süslemelerdir. Boncuklu havlu kenarı örnekleri bakan bayanlar bu doğrultuda karşılarına çıkan örneklerden seçim yaparak hemen işe koyulurlar. Dolayısı ile de çeyizlere ve evlere havlular süslü bir şekilde hazırlanır.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri
Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri

Son yıllarda yapılan süslemeler arasında en fazla dikkat çeken boncuklar ile yapılan süslemeler olmaktadır. Boncuk şekilde hazırlanan işlemeler havluların kenarlarına dikilir ve böylece hoş bir görüntü ortaya çıkar. Boncuklu havlu kenarı yapabilmek için yapan birisinin size yardım etmesini beklemenize gerek yok. Sitemizden örneklere bakabilir ve hoşunuza giden modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Havluları süslemek için yapılan boncuklar çoğu zaman saflığı ve temizliği ifade eden beyaz boncuklardan meydana gelse de bazen de renkli boncuklar havlulara işlenerek kenar süslemeleri gerçekleştirilmiş olur. Boncuklu havlu yapımına dair her türlü bilgiye ve örnek modellere hemen sitemiz sayesinde ulaşabilir ve artık siz de evlerinizi renkli ve şık hale döndürebilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here