Ana sayfa Tunus İşi Örgü Modelleri Tunus İşi Hırka Modelleri

Tunus İşi Hırka Modelleri

Tunus işi bebek hırkası

Siz de Tunus işi hırka modelleri arasında bir şey arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Tunus işi ile ilk kez yakadan başlayarak bir hırka modeli örecek olanlar için hazırladığımız yazımız tam size göre olacaktır. Pırıl pırıl yumuşak saten ip tercih ederek başlayacağınız hırka modeli için 4,5 numara tek şiş gerekiyor. Öncelikle 3-4 yaş arasındaki kız çocuk için verilen örnek tarifi ilmekleri arttırarak büyük ceketler meydana getirebilirsiniz.

Tunus işi bebek hırkası
Tunus işi bebek hırkası

Tunus işi hırka için 77 zincir çekerek başlayın ve zincirlerden 77 ilmek meydana getirin. İkinci sırada ön için 10 tane ilmek git bir arttır, 2 ilmek git 1 arttır. Kol için de 12 ilmek git 1 arttır, 2 ilmek git 1 arttır. Arka için 25 ilmek git 1 arttır, 2 ilmek git 1 arttır. Diğer kol için 12 ilmek git 1 arttır, 2 ilmek git 1 arttır. Ön için de 10 ilmek gidin. Model bu şekilde kurulumu gerçekleştirecektir. Üçüncü sırada ikili ilmeklerin iki yanlarından bir ilmek arttırın ve kol boyunca da bu işlemi yapmaya devam edin. Kol bitince onu öylece bırakın ve bedeni tamamlayın. Beden kısmının bir bölgesine dilerseniz ajurlu bir örnek de yerleştirebilirsiniz. Modeli şık ve güzel gösterecektir.

Bedeni bitirdikten sonra ön lastikler üstünden ilmek toplayın ve pirinç modeli örerek kesin. Kollarda kalan 50 ilmeği toplayın, kol boyunu ayarlayın ve lastik kısmına geçerken kesin. En son kapüşonu da örün ve birleştirin. Tunus işi hırka modeli hazır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here