Ana sayfa Örgü Modelleri Tığ İşi Kaburga Örgü Modeli Yapılışı

Tığ İşi Kaburga Örgü Modeli Yapılışı

Son günlerde havaların soğuması ile herkes sıcak evinin bir köşesine çekilerek hem örgü örüp hemde sıcak birşeyler yudumlayarak sevdiklerimiz için ve kendimiz için hoş hediyeler giyecekler yapmak kadar mutluluk verici bir şey yok. Daha önce sizlerle bir çok örgü modelleri yapılışı ve örgü modelleri hakkında fikir, yardımcı olması adına paylaştım. Paylaşmaya devam ediyorum.

Bu konumuzda çok kolay ve zevkli bir model ile karşınızdayım. Tığ işi örgü yapmayı sevenler için kaburga örgü modeli nasıl yapılır videolu olarak sizlerle buluşturmaktayım. Kaburga örgü modeliyle örgü kazak, örgü hırka, yelek şap ve atkı gibi bir çok örnek yapılabilir. Yani tamamen sizin zevkinize bağlı olarak nerede kullanacağınız sizlerin tercihidir.

Örgü delisiyim Facebook sayfasında en çok tutan modeller arasında yer alan tığ işi başak örgü modeli, tığ işi yandan çarklı örgü modeli ve tığ işi motif birleştirme gibi konularıda incelemenizi önermekteyim. Tam bana göreymiş, uzun süredir arayıpta bulamadığım model ve tekniklerdi diyebilirsiniz. 🙂

tig-isi-kaburga-orgu-modeli

Tığ İşi Kaburga Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Evet hanımlar orta kalınlıkta yün ip ve 3,5 veya 4,5 numara tığ hazırsa örgüyü yapmaya başlayalım. Burada kullanılacak olan tığ sizin yapacağınız örneğe göre daha ince veya kalın tercih edebilirsiniz. Örgü modelleri paylaşan Kurdelella youtube kanalı sahibine de buradan teşekkürlerimizi sunuyorum.

Tığ İşi Kaburga Örgü Modeli Video Anlatım

Kaynak: Kurdelella

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here