Ana sayfa İğne Oyası Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün yepyeni bir modelimiz ile karşınızdayız. Çiçekli İğne Oyası Modeli yapılışını enine boyuna inceleyip detaylı bir anlatım yapacağız. Çiçekli İğne Oyası Modeli yapımını 2 farklı yöntem ile sizlere hazırladık. Konumuzu takip ederek hem videolu hemde resimli olarak Çiçekli İğne Oyası Modelinin yapılışını öğrenebilirsiniz.

Çiçekli İğne Oyası Modelini yaparken dikkat etmeniz gereken tüm noktaları videoda anlattık. Ayrıca takıldığınız noktalarda sitemizin yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

Oyamıza başlamadan önce yeşil ipe ile çiçeklerin arasını oluşturan ikili kelebek kanatlarını örüyoruz: 1 adet zürafa örüp üzerine çıkıyoruz, 1 adet küçük kirpik örüyoruz ve zürafanın içine iniyoruz. Kelebek kanadının ilk katını ördükten sonra son ipin tepesine düğüm atıp zürafanın içine inerek böylece 2.katı da örüyoruz. Sonrasında yazmanın kenarına 10 adet zürafa örerek çiçeğin zeminini hazırlıyoruz ve yeşil ipi keserek nar çiçeği ipe geçiyoruz.

Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapımı
Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapımı

Diğer ipe geçtikten sonra kelebek kanadından sonraki 5.zürafaya düğüm atıyoruz, 1 adet boş zürafa bırakıp sıradaki 2.zürafaya düğüm atarak 1 adet büyükçe zürafa oluşturuyoruz. Bu bölümde oyayı ters çevirip başladığımız noktaya düğüm atarak büyük zürafanın karşısına onunla aynı büyülükte bir zürafa yapıyoruz ve ilk büyük zürafanın üzerine geçiyoruz.

Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı
Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı

İlk büyük zürafanın içine 5 adet tekli kelebek kanadı örüyoruz: 1 adet orta boy kirpik örüp tepesine düğüm atıyoruz ve zürafanın içine iniyoruz. Bu işlemi 4 kez terarlayarak toplamda 5 adet kelebek kanadı yapıyoruz.

Çiçekli İğne Oyası Modeli
Çiçekli İğne Oyası Modeli

Daha sonra karşı tarafta bulunan diğer büyük zürafaya geçerek aynı şekilde 5 adet tekli kelebek kanadı örüyoruz. sona gelince başlanğıç noktasına düğüm atıp ipi kesiyoruz. Son olarak krem rengi ipimizle çiçeiğin ortasında bulunan boş zürafaya 3 adet küçük boy kirpik örüp oyamızı biriyoruz.

İyi seyirler.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here