Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Sepet Modeli Yapılışı

İğne Oyası Sepet Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere İğne Oyası Sepet Modeli yapılışını anlatacağız. Bu modelimizin yapılışı oldukca basit olup videomuzu izledikten sonra sizlerde evinizde İğne Oyası sepet modelini uygulayabilirsiniz. İğne oyası sepet modelini yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut bu bölümleri hem resimli hemde videolu olarak sizlere anlatmaya çalıştık.

Fazla vakit kaybetmeden iğne oyamızın yapılışına geçelim. Bir önceki konumuzda İğne Oyası Çiçek Modeli yapılışını anlatmıştık.

İğne Oyası Sepet Modeli Yapımı Resimli

İğne oyamıza başlamadan önce her zaman olduğu gibi yazmamızın kenarına bir sıra iğne oyası zürafa yapmamız gerekiyor. Zürafayı yaptıktan sonra 2 zürafaya düğüm atarak 1 adet uzun zürafa oluşmasını sağlayalım ve üst bölümüne çıkarak düğüm atalım. Düğüm attıktan sonra bu bölümde 3 adet tekli kelebek kanadı örelim, 1 adet orta boy kirpik örüp tepesine çıkarak düğüm atalım ve zürafanın içine inelim. Böylece 1 adet kelebek kanadımız oluşuyor. Aynı işlemi 2 kez tekrarlamanız gerekecek ve toplam 3 adet kelebek kanadı 0luşana kadar devam edin.

İğne Oyası Sepet Modeli Yapılışı
İğne Oyası Sepet Modeli Yapılışı

Kelebek kanatlarımız bitince yazmanın kenarına inip yeşil ipi keselim ve sepetin üst bölümünü örmek için ip değiştirelim. Yeni ipimiz ile solda bulunan kelebek kanadına düğüm atıp ardından 3 adet orta boy kirpik örüyoruz. Ördüğümüz bu kirpikler 1 katı oluşturuyor, sol kirpiğe çıkara 3 adet orta boy kirpik daha öreceğiz ve böyle 2 katımızı oluşturuyoruz. Bu işlemi 5 kat oluşana kadar devam ediyoruz.

İğne Oyası Sepet Modeli
İğne Oyası Sepet Modeli

5 kat oluşturduktan sonra sağda bulunan kelebek kanadını ve son kirpiği iğneye geçirip ipi iğneye 2 kere dolayarak sağlam bir düğüm atıyoruz. Burada pembe ipimizi kesiyoruz ve son kez ip değişikliği yapıyoruz. Ortada bulunan kelebek kanadına düğüm atıp sonrasında 3 adet küçük boy kirpik örüp oyamızı sonlandırıyoruz. Daha detaylı anlatım için videomuzu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here