Ana sayfa İğne Oyası Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2018

Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2018

Yazma Kenarı Oya Modelleri 2016, İğne İşi Oya Örnekleri

Yazma kenarına işlenen oya ve iğne işi oyalar her kadının ilgisini çeken el ürünlerinden biridir. Bunun en önemli sebebi de iğne işi oyaların geçmişten günümüze taşınan ve kültürümüzün bir parçası olmasından kaynaklanmaktadır. Geleneksel Türk kültüründe yazma ve kenar oylarının son derece önemli bir yeri vardır. Bu sebeple de kadınlar bu el işi üzerinde oldukça titiz şekilde durmaktadır. Yazma kenarlarına iğne oyası ince ince işlenirken, bu oya modellerinden her genç kız çeyizinde kesinlikle yer alması sağlanır. Siz de sitemizde gerek klasik gerekse de yazma kenarı oya örnekleri 2018 modellerini bulabilirsiniz.

Yazma Kenarı 2016
Yazma Kenarı 2016

İğne oyaları nesilden nesile böylece aktarılırken, kültürümüzün de ayrılmaz bir parçası olmaya devam edecektir. Oya örneklerini sayfamızda sizin için özenle seçtik ve yazma kenarı oya örnekleri sitemizden hemen bulabilir, ister çeyize kaldırmak, ister hediye etmek, isterseniz de kendiniz kullanmak için yapabilirsiniz.

Her bir modeli birbirinden güzel ve şık duran yazma kenarı oya modelleri yapımını dilediğiniz her yerde işleyebilir ve tamamlandığında da yağlı boya resim kadar güzel olan işlemeleri başınızda taşıyabilirsiniz. Üstelik geleneklerimizin ayrılmaz bir parçası olan yemeni ve yazma kenarları hanımların ne kadar becerikli olduklarını gösterecekleri bir mecra olarak da tanımlanabilir. Nostalji ruhu taşıyan modern hanımlar bile işledikleri yemeni kenarlarını günümüzde kıyafetlerini süsleyen ve aynı zamanda da moda amaçlı kullandıkları fular olarak değerlendirmektedir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here