Ana sayfa Örgü Modelleri Çikolota Örgü Modeli Yapılışı

Çikolota Örgü Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,
Bu konumuzda size kolay ve örmesi zevkli ama şık duran Çikolata Örgü Modeli Yapılışı nı Işıl hanımın anlatımıyla buluşturmaktayım. Hazır montlarda ki kare görünüm gibi olan çikolata örgü modelini şuan yaparken örnek olması adına 38 ilmek ile başlandı. Çikolata örgü modelini yaparken 7 ilmek ve katlarıyla örüp +1 ilmek ve 2 tane de kenar ilmek şeklinde örüyoruz. Kullanılan şiş ve ip orta kalınlıktadır. Şimdi şiş ve ipimiz hazırsa çikolata örgü modelini yapmaya başlayalım.

Çikolota Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Çikolata örgü olarak isimlendirilen model aslında baklava dilimi örgü modeli ve kesme şeker örgü modeline benzemektedir. Örneğe arkadan başlıyoruz 1 sıra ters örgü yaparak ön yüze geliyoruz. Örnek genel olarak düz ve ters örgü teknikleri kullanılmaktadır. Ön yüze geldiğimizde kenar ilmeği boş alıp sırada ki bütün ilmekleri ters örün.

Arka yüzde kenar ilmeği alıp birinci ilmeği düz olarak bir altta ki ilmeğin içine batın. 6 Tane düz örgü yapın. Sırada ki ilmeği bir altta ki ilmeğin içine batıp düz örün sonra 6 ilmek düz örün ve yeniden bir altta ki ilmeğin içine batıp düz örün. Bunu sıra sonuna kadar bu adımları sırayla yapın ve kenar ilmeği örün. Yeniden ön yüze geldiğimizde kenar ilmeği alın ve bütün ilmekleri ters olarak örün. Arka yüzde ilk ilmeği boş alın, diğer ilmeğin altına batın. Selanik örgü modelinde yapıldığı gibi. 6 tane düz örgü yapın ve 7. ilmeği yine bir selanik batımı yapın. Bunu sıra sonuna kadar tamamlayın. Ön yüze geldiğimizde yine tüm ilmekleri ters örün. Çikolata örgü modelinin diğer adımlarını aşağıda yer alan Türkçe anlatımıyla izleyip daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Çikolota Örgü Modeli Yapılışı Video Anlatım

Kaynak: Youtube Örgü Tasarım – Işıl Balaban

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here