Ana sayfa İğne Oyası Sıralı İğne Oyası Yapımı

Sıralı İğne Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Sıralı iğne Oyası Modelini anlatıyor olacağız. Çok zarif bir oya modeli olan Sıralı İğne Oyası yapımı oldukca kolay bir modeldir. Oyaya başlamadan önce 2 farklı rente oya ipliğimizin olması gerekiyor ve yazmanın kenarına önceden zürafa yapıp oyamıza başlıyoruz. Bu modeli resimli ve videolu olarak sizlere anlattık. Konunun sonunda videolu yapılışını izleyebilirsiniz.

 

Sıralı İğne Oyası Yapımı
Sıralı İğne Oyası Yapımı

1 adet zürafa örüp onun tepesine dönerek düğüm atıyoruz ve hemen ardından aynı yere 1 adet küçük boy kirpik örüyoruz. Daha sonra sırada ki zürafa’ya inerek bu işlemi yazmanın tüm kenarlarına uyguluyoruz. İlk etapta yaptığımız bu sıralı motifler birnevi kirpikli testere dişi veya diğer aduyla kuyumcu kafesi. Bu sırayı bu şekilde ördükten sonra ip değişerek oyanın son ve 2.sırasına geçiyoruz.

Sıralı İğne Oyası Yapılışı
Sıralı İğne Oyası Yapılışı

Diğer renk ipimizle küçük kirpiğe düğüm atarak başlıyoruz ve 3 adet küçük boy kirpik örüyoruz. Sonrasında testere dişinin yazmanın kenarına iniş ipine geçerek düğüm atıyoruz ve son ipe tekrar çıkıyoruz. Sırada ki kirpiğe geçerek bu aynı işlemi tüm motiflere uygulayıp oyanın sonuna kadar böylece devam ediyoruz.

Sıralı İğne Oyası Modeli
Sıralı İğne Oyası Modeli

Sıralı İğne Oyası Modeli yapışını sizlere anlattık. Oyayı yaparken kullandığımız ipin markası: Mavi ip Leylak, Pudra Pembe ipin markası ise Yabalıdır.

İyi seyirler.

Sıralı İğne Oyası Modeli Yapılışı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here