Ana sayfa Videolu Örgü Modelleri Kolay Battaniye Örgü Modeli

Kolay Battaniye Örgü Modeli

Kolay Battaniye Modeli

Bu konumuzda sizlerle, farklı bir örgü modelinden bahsedeceğiz. Kışın evlerimizde üşümemek için kullandığımız vazgeçemediğimiz battaniyeyi artık kollarınızla hızlı şekilde örmeniz mümkün. Bu örgü modeli ile hem maddi olarak tasarruf etmiş olacaksınız hem de kendi el emeğiniz olan bir şey kullanmış olacaksınız. Özellikle torunlarınız ve çocuklarınız için çokta güzel bir hediye olabilir. Kışın yumuşacık sıcak bir anı olur. 🙂 Şu zamana kadar örgü modellerinde şiş veya tığ kullanılarak yapılanlardan bahsetmiştik. Şimdi elleriniz ve kollarınızla şiş kullanmadan kolay ve hızlı bir şekilde videolu battaniye yapılışını öğrenme zamanı.

Hızlı Battaniye Nasıl Örülür?

Battaniyeyi örmek için “Premier Couture Jazz İplik” kullanılması gerekmektedir.

Premier Couture Jazz İplik
Premier Couture Jazz İplik

Premier Couture Jazz İpliğimizi hazırladıktan sonra kollarımızı sıvayıp battaniyeyi örmeye başlıyoruz. Kollarımız biraz ağrıyacak ama sonucuna değecek bir çalışma olacak. 🙂 İpimizi başlangıçta yeteri kadar alıp zincir çekecek gibi yapıp düğümü atıyoruz ve kolumuzu geçiriyoruz. Yalnız dikkat edelim çok sıkmayın aksi halde kolunuzda kan akışında rahatsızlık olabilir.

45 dakika ile 60 dakika arasında kolay olarak bitirebileceğiniz battaniyenin şimdi ise üstte kalan ipi işaret parmağı ve orta parmağımızın arasına alarak ipi tutalım. Altta kalan ipi yüzük parmağı ve serçe parmağı altına alarak tutalım. Daha sonra baş parmağımız üzerine alalım ve baş parmağın üzerindeki ipten sağ kolumuzu geçirerek kolumuza ilmek atmaya başlayın. Örgü battaniyemizin diğer örgü adımlarını aşağıda yer alan videolu anlatımdan izleyebilirsiniz.

Battaniye Örgü Modeli Video Anlatımı

Kolda Örülen Battaniye Örgüleri

Kolda Battaniye Örülüşü
Kolda Battaniye Örülüşü
Kolay Battaniye Modeli
Kolay Battaniye Modeli
Pembe Kolda Örgü Battaniye Modeli
Pembe Kolda Örgü Battaniye Modeli
Kolda Örgü Battaniye Modeli
Kolda Örgü Battaniye Modeli
Yeşil Renk Kolda Örgü Battaniye
Yeşil Renk Kolda Örgü Battaniye

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here