Ana sayfa Tunus İşi Örgü Modelleri Tunus İşi Pıtırcık Yapımı

Tunus İşi Pıtırcık Yapımı

Tunus İşi Pıtırcık Yapımı

Tunus işi örgü işinde farklı teknikler de uygulanmaktadır. Örneğin Tunus işi pıtırcık ya da nohut yapımı da örneklerde mutlaka değerlendirilebilecek modeller arasında yer almaktadır. Tunus işi örgüye 5 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Tabi bu anlatım modeli ortaya çıkarmak için açıklanmaktadır. Siz öreceğiniz modele uygun şekilde sayısını değiştirebilirsiniz. Tüm zincirlerin üstünden tığ ile ilmek çıkartın ve tığ şişinizde 30 tane ilmek olacak.

Tunus İşi Pıtırcık Yapılışı


Sonrasında da bu ilmekleri iki iki önce tığa alarak örün. Dilerseniz ip rengini değiştirebilirsiniz ve şimdi yeniden ilmek çıkartın. Önde ip şeklinde olan kısım içinden ilmek çıkartın ve aynı şekilde örmeye devam edin. Dilediğiniz boyuta geldiğinde Tunus Pıtırcık Yapılışı tamamlayabilirsiniz. Değişik renkleri bir araya getirerek anlattığımız modelin çok farklı modellerini uygulamanız mümkün. Eğer bu modeli lif örneği olarak değerlendirmek istiyorsanız yumuşak ip tercih etmeniz uygun olacaktır.

Tunus İşi Yatay Sıralı Pıtırcık Yapımı
Tunus İşi Yatay Sıralı Pıtırcık Yapımı

Tunus işi örgü çeşitleri son derece çok olmakla birlikte pek çok şey örmeniz de mümkün. Tunus işinden bebek battaniyesi, yelek, patik ya da daha pek çok modeli örebilirsiniz. Üstelik ördüğünüz modelin üzerine farklı modellerde süslemeler de yapabilir, tığ kullanarak örgü oyuncaklarda yapılan ilmek kaydırma örneği ile süslemeler de yapabilirsiniz. İlmek kaydırma süslemesini ipi sık iğne şeklinde batırarak ancak yeniden ilmek almadan direkt olarak geçiyorsunuz. İpi alttan yürütün ve zincir çeker gibi örün. Son derece kolay süslemeler ile çok daha güzel sonuçlar ortaya çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here