Ana sayfa Örgü Modelleri Oluklu Bambu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Oluklu Bambu Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba canlarım,

Örgü Delisiyim ekibi olarak bugün bu konumuzda oluklu bambu örgü modeli nasıl yapılır diye merak edenler için paylaşıyoruz. Oluklu bambu örgü modeliyle atkı, bere ve boyunlukları çok rahat bir şekilde yapabilir ve kışın o soğuk havalarda hiç üşümeden geçirebilir hatta ve hatta sizleri çok şık gösterecektir. 🙂 Daha önce sizlerle yine bambu örgü modeli yapılışını paylaşmıştık. İncelemeyenler ilgili konudan inceleyebilirler. Oluklu bambu örneğini yaptıktan sonra çift taraflı kullanabilirsiniz. Normal bambu örgü modelinden farkı ise arada bir sıra ters örgünün oluk şeklinde devam etmesidir. Ters örgü modelini bilmeyenler https://www.orgudelisiyim.com/ters-duz-orgu-nasil-orulur linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Oluklu Bambu Örgü Modeli Resimli Yapılışı

Kenar ilmeğimizi alıyoruz ve bir tane ters ör, sonra iki düz ör. Bir ters iki düz olarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.
oluklu-bambu-orgu-modeli-yapilisi

Şimdi sırada ise tersi düz, düzü düz örüyoruz. Sıra sonuna kadar örmeye devam edin.
oluklu-bambu-orgu-modeli-yapilisi-2

Bu örgü modelini yaparken herhangi bir lastik koymaya gerek yoktur, düzgün bir şekilde örüp bitirdiğimizde kendiliğinden lastikli örgü gibi olmaktadır.

Şimdi çok önemli bir adıma geldik. Bu sırada ters ilmeği örün, iki düz örgü var. Ve bir tane dolayıp iki düz örüyoruz, doladığımız ipi iki düzün üstünden atıyoruz. Bunuda yine sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz. Şimdi ki sırada ise ters ilmekleri yine ters, düz ilmekleri düz örüyoruz. Artık örneğimiz çıkıyor bu şekilde devam ediyoruz. Yeniden her işlemi tekrarlayarak örgü modelimizi tamamlayabiliriz.

Oluklu Bambu Örgü Modeli Videolu Yapılışı

Oluklu bambu örgü modeli resimli anlatımında sonra daha iyi kavramak adına Türkçe video anlatımını izleyebilir ve hemen örgü modelini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Sizlerde oluklu bambu örgü modeliyle örgü şapka, atkı veya boyunluk yaparsanız yaptığınız çalışmanın fotoğrafını çekip Örgü Delisiyim ekibiyle paylaşabilirsiniz.Sizin adınıza Örgü Delisiyim Facebook sayfasında yayınlamak isteriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here