Ana sayfa Şal Modelleri Gardenya Modeli Şal Yapılışı

Gardenya Modeli Şal Yapılışı

Gardenya Modeli Şal Yapılışı

Zarif ve şık şal modeli gardenya, en beğenilen modeller arasında yer alıyor. Tığ ile örülen ve çeyizliklerin arasında muazzam bir hoşluk sunan gardenya şalın yapılışı oldukça kolaydır. Beyaz, krem rengi, ekru, toz pembe, su yeşili gibi farklı renklerle örerek, farklı boyutlarda şal üretebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için farklı renklerde şal örgüleri ile el becerilerinizi sunabilir, hoş hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Gardenya Şalın Yapılışı

İdeal boyutlar için 348 zincir çekilerek yapılır. Gardenya şal modelinde tercihen Angora iplikler kullanılmalıdır. Dana kibar ve zarif bir görünüm sunan Angora iplikler ile örülen şallara, kurdele, fiyonk veya incilerle süsleme yapabilirsiniz. Başlangıç zincirini isteğinizi göre artırabilir, daha büyük boyutlarda örebilirsiniz.

V Trabzan şeklinde örülen gardenya modeli, 6 tur dönülerek oluşturuluyor. 348 zincirle başlanan şal örgüsünde 27 tura bitirme yapılır. Gardenya şalın kenar kısmında oya yapılır. Fakat isterseniz farklı motifler ya da zincirler ile kendi tasarımlarınızı uygulayabilirsiniz.

Sık iğneler şeklinde örülen trabzan modellerde, zincirler daire formunda uygulanır. Çizgiler ise uzun formda tutularak, zarafet içerikli bir model ortaya çıkarılır. Dantel türü veya oya ipliklerinde, merserize ipliklerde çok hoş bir görünüm elde edilir.

Gardenya Şal Modeli Nasıl İşlenir?

Şık bluzler, tunikler, panço modelleri veya omuzluklar, gardenya modeli ile şahane bir görünüm sunuyor. Oldukça zarif görünen gardenya modeli, çeyizlik şallar, hediyelik bohçalar ve günlük kullanımlar için ideal seçimlerdir.

Gardenya şal modellerinin kenar kısımlarına uygulanan motifler, farklı şekillerde kullanmanıza olanak sunar. Örneğin çilek modeli, gül modeli veya midye kabuğu modeli kullanarak, farklı kombinasyonlar imal edebilirsiniz.

Ananas motifi, badem motifi gibi farklı motifler ile farklı boyutlarda örgüler örerek, gardenya şal örgülerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Üzerine işlenen inciler, boncuklar veya dantel aksesuarları ile çok hoş tasarımlar uygulayabilirsiniz.

Görsel anlatımlı gardenya şal modelleri, video anlatımlı gardenya şal modelleri ve yapılışlarını inceleyerek, şema ile verilen motifleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Ardından dilediğiniz aksesuarlar ile dizayn ederek, birbirinden hoş tasarımlar ve kombinler oluşturabilirsiniz. Zarif, şık ve ipliğine göre uzun süreli kullanım dayanıklılığı sunan gardenya şal modelleri, oldukça pratiktir.

Gardenya Modeli Şal Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here