Ana sayfa İğne Oyası Karanfilli İğne Oyası Yapılışı

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere Karanfilli İğne Oyası nasıl yapılır ve yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağız. Karanfilli İğne Oyası 2016 yılında en çok aranan modeller arasına girdi ve Karanfilli İğne Oyası Modeli görünüşte zor gibi olsada videomuzu izleyerek ne kadar basit uygulamasının olduğunu görebilirsiniz.

Karanfilli İğne Oyası Malzemeleri

  • 1 adet yemeni/yazma veya tülbent
  • 3 adet oya ipliği (birisi yeşil olması gerekiyor)
  • İğne
  • Makas

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı Resimli

Her zaman olduğu gibi isteğe göre yazmamızın kenarına bir sıra zürafa yaptıktan sonra 1 adet zürafa yapıp onun üzerine dönerek düğüm atıyoruz.  2 adet tekli kelebek kanadı yapıyoruz: 1 adet orta boy kirpik yapıp onun üzerine çıkıyoruz ve tekrar aşağı iniyoruz. Aynı işlemi tekrarlayarak 1 adet tekli kelebek kanadı daha örüyoruz.

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı Resimli
Karanfilli İğne Oyası Yapılışı Resimli

Oyamızın yeşil kısmı böylece ilerliyor. İstediğimiz sıklıkta karanfillerinizin yerini belirleyip alt kısmını yapabilirsiniz: biz her karanfilin arasında 6 adet zürafa yaptık. İp değiştirip karanfillerin yapımına geçiyoruz: soldaki kelebek kanadının tepesine düğüm atarak başlıyoruz ve hemen ardından sağdaki kelebek kanadına düğüm atarak büyük bir zürafa oluşmasını sağlıyoruz.

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı
Karanfilli İğne Oyası Yapılışı

Yapmış olduğumuz zürafanın üzerine dönerek burada 9 adet orta boy kirpik örüyoruz. Karanfilimizin iç kısmını yaptıktan sonra ip değiştirerek dış kısmına geçiyoruz. Soldaki kirpiklerin dibine düğüm atarak başlıyoruz.

Karanfilli İğne Oyası
Karanfilli İğne Oyası

Soldaki ilk kirpiğe çıkarak düğüm atıyoruz. Ardından sıradaki kirpiğe geçerek 1 adet zürafa oluşturuyoruz ve bir sonraki kirpiğe geçerek yeniden kirpik yapıyoruz. Tepesinde olduğumuz kirpikle sıradaki kirpiğin arasına inerek dip kısmına düğüm atıyoruz ve böylece karanfilin ilk yaprağını çerçeveliyoruz. Aynı işlemi 2 kez daha tekrarlayarak geriye kalan diğer 6 kirpiği de işliyoruz.

Karanfilli İğne Oyası Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here