Ana sayfa Örgü Modelleri Çocuk Beresi Nasıl Yapılır

Çocuk Beresi Nasıl Yapılır

Merhaba canlar,

Kış aylarının gelmesiyle çocuklarımız üşümesin diye örgü kazak, örgü yelek, örgü hırka, örgü atkı derken örgü çocuk beresi de yapmayı eksik etmemek istiyoruz. Örgü delisiyim facebook sayfamız üzerinden gelen talepler arasında çocuk beresi nasıl yapılır talebini Ayşe hanım tarafımıza iletti. Bizlerde bu konumuzda çocuk beresi yapılışı Türkçe video anlatımını sunuyoruz. Daha farklı örgü şapka modelleri için daha önce sitemiz paylaştığımız örgü bere örnekleri , ponponlu bebek bereleri , rengarenk örgü şapkalar konularını incelemenizi şiddetle öneririm. 🙂
bebek-beresi-yapilisi

Bebek Şapkası Yapılışı

Sıfır numara hafif kalın tığ kullanmaktayız. Çocuk beresine başlarken tepe noktasından başlamaktayız. Öncelikle ipi iki tur atlayarak zincir çekmeye başlıyoruz. 3 tane zincir çektikten sonra üçlü trabzanlar yapacağız. Toplam 13 tane trabzan yan yana yapıyoruz. Trabzanlar tamamlandıktan sonra ipi çekiyoruz ve başladığımız noktaya tam tepe noktasına batırıyoruz. Örgü modeli yapılışının geriye kalan adımlarını aşağıda yer alan videoyu izleyerek tamamlayabilirsiniz.

Çocuk Beresi Türkçe Video Anlatımlı Yapılışı

Çocuk şapkası yapılışını 10 dakikalık bir video izleyerek kolayca sizlerle yapabilirsiniz. Örgü modelini yaparken özellikle üçlü trabzan bilmeniz gerekmektedir. Üçlü trabzan nasıl yapılır https://www.orgudelisiyim.com/uclu-trabzan-nasil-yapilir adresine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bebek beresi yapılışında takıldığınız bir adım olur ise aşağıda ki yorum alanından bana ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here