Ana sayfa Lif Modelleri Halkalı Uzun Lif Modelleri

Halkalı Uzun Lif Modelleri

banyoda kullanmak için uzun lif örnekleri modelleri

Halkalı uzun lif modelleri için işlemeye başlarken öncelikle halkanızı doldurmanız gerekiyor. Halkanın orasından tığı geçirip, ipi tığa alarak kapatın. Halkanın üstündeki zincirlere batarak da altı fıstıktan oluşacak bir yıldız lif oluşturun. İkinci sıra sonunda bir fıstık arttırın ve böyle arttırarak lifi örmeye devam edin. 4. sırada üç fıstıktan sonra yeşil ipi bağlayın ve modeli oluşturmaya başlayın. Toplam 13 fıstık oluşmasından sonra arttırma işlemini kesin ve örmeye devam edin. Bitmesine 7 sıra kala da her sırada bir tane keserek eksiltme işlemini yapın ve 6 fıstık kaldığında da sona erdirin.

kolay uzun lif örnekleri
kolay uzun lif örnekleri

Halkalı uzun lif modelini tamamlarken ipi koparmadan önce diğer ucu halkaya sararak, doldurmaya başlayın. 6 fıstık ile halka birleştiğinde devamını da doldurun. Şimdi geliyoruz süsleme işlemine. Bir tane fıstık yaparak etrafına 5’er tane zincirle çevirin, bu zincirlere çiçek yaprakları yapın. Çiçek rengini bağlayarak 5 tane zincir çekin ve 8 defa doldurarak kapatın. Doğu tarafı tamamlandığında 5 tane zincirle aşağı inin. Fıstığın çevresine 6 yaprak yapın ve çiçeği tamamlayın.

Tamamladığınız çiçeği life dikin. Lifin üzerine de bir fıstık yapın ve tomurcukların çevresine birer tane fıstık yaparak, batırıp çevirin. Halkalı uzun lifler konusunda hazırladığınız modeliniz meydana çıkmış olacak. Bu hazırlamış olduğunuz lifi ister günlük kullanım için değerlendirin isterseniz de kızınızın ya da oğlunuzun çeyizi için değerlendirin, çok güzel olacaktır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here