Ana sayfa Tığ İşi Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapımı

Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün yepyeni bir ögü modeli ile karşınızdayız. Bu örgü modelimiz Tığ Oyası ile Yapılan Hürrem Modeli‘dir. Hürrem Pul Tığ Oyası modeli 2016’da en çok arananan modeli olmuştur. Bu konuda Hürrem Pul ile Yapılan Tığ Oyası nasıl yapılır ve dikkat etmeniz gereken tüm noktaları hem resimli hemde videolu olarak sizlere anlattık.

Hürrem Pul ile Tığ Oyası yaparken takıldığınız noktaları sitemizin yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapılışı Resimli

Önceden ördüğümüz zürafanın birine sık iğne yapıp 1 adet orta boy örümcek çekip sıradaki 2.zürafaya 1 adet ikili trabzan örüyoruz. Burada 1 adet küçük boy plastik halkaya sık iğne yapıp 7 adet zincir çekiyoruz. Oyanın ters yüzünden pulun alt kısmını da halkaya sık iğne yardımıyla tutturuyoruz. Ardından 5 adet zincir çekip aynı pulun diğer tarafına orta kısmından 1 adet sık iğne örüp yeni bir pul daha ekliyoruz.

Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapımı
Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapımı

Tekrar oyanın düz yüzünü çevirip zincirin içine 5, dibine 1 adet sık iğne yapıyoruz ve dibe gelince pulun alt kısmını 1 adet sık iğne yardımıyla halkaya tutturuyoruz. sonrasında bu işlemi 1 kez daha tekrarlayarak 1 pul daha dahil ediyoruz oyamıza. Son pulun alt kısmını halkaya sabitledikten sonra  7 adet zincir çekip pulun boş tarafından ortaya 1 adet sık iğne yapıp 3 adet zincirden 1 adet kirpik örüyoruz ve ardından zincirin içine 7 dibine 1 adet sık iğne yapıyoruz.

Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapılışı Resimli
Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapılışı Resimli

Mıtifin dibinde bulunan trabzanın tepesine geçiş yapıp ardından ikili trabzanın içine 5, dibinde bulunan zürafaya 1 adet sık iğne yapıyoruz. Son olarak 1 adet orta boy örümcek çekip sıradaki 2.zürafa’ya 1 adet ikili trabzan yapıp oyanın yüzünden son bulup kenarındaki 3 zincirli kirpiğe 1 adet sık iğne yapıyoruz. Ardından tekrar trabzanın içine 5 adet sık iğne yaparak oyaya son veriyoruz. İyi seyirler.

Hürrem Pul ile Tığ Oyası Modeli Yapılışı Video

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here