Ana sayfa Örgü Modelleri Karanfil Yaprağı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Karanfil Yaprağı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü örmeye merak duyan hanımlar için özel olarak örgü teknikleri nasıl yapılır, örgü modelleri resimli anlatımı ve örgü modelleri Türkçe video yapılışı paylaşımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Daha önce sizlerle üçlü trabzan nasıl yapılır, nohut örgü modeli, çift örgü yapılışı, yelken örgü modeli gibi bir çok örgü tekniğini sizlerle paylaştık. Bütün örgü modelleri paylaşımlarına https://www.orgudelisiyim.com/orgu-modelleri adresinden ulaşabilirsiniz. Kızlar bugün ise karanfil yaprak örgüsü yapılışını adım adım resimli ve Türkçe video anlatımlı olarak sizlerle paylaşacağız. Şimdi hazırsanız karanfil yaprağı örgü modeli yapılışına başlayalım. Şiş ve iplerimiz hazırsa kolları sıvayalım. 🙂

Karanfil Yaprağı Örgü Modeli Yapılışı

Karanfil Yaprağı Yapılışı
Karanfil Yaprağı Yapılışı

1. ADIM – Hanımlar öncelikle ipliğimiz arkada, düz olarak üç ilmek birlikte topluyoruz.
2. ADIM – İkinci adımda sağ şiş ilmeğin içinden çıkarılmadan bir kere ipliğimizi şişe dolayalım.

Karanfil Yaprağı Örgüsü Resimli Yapılışı
Karanfil Yaprağı Örgüsü Resimli Yapılışı

3. ADIM – Yeniden aynı yere şişmizi batırarak çıkarıyoruz. Kısacası üç ilmeği kestiğimiz anda yine arttırarak üç ilmek haline getirelim. Ve bu şekilde örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örülmüş oluyor.
4. ADIM – Üç adımda kolay bir şekilde yapmış olduğumuz karanfil yaprağı örgüsünün bitmiş haline dördüncü resimden görebilirsiniz hanımlar.

Karanfil Yaprağı Örgüsü Yapılışı Türkçe Video Anlatımı

Kaynak: Nako

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here