Ana sayfa Örgü Modelleri Videolu, Kahve Çekirdeği Örgü Modeli

Videolu, Kahve Çekirdeği Örgü Modeli

18.102 okundu
3Bugün yine çok güzel ve zevkli bir örgü modeliyle karşınızdayız. Kahve çekirdeği örgü modeli nasıl yapılır adım adım sizlerle paylaşacağız. Bir önceki konumuzda sizler için pirinç örgü modeli yapılışını paylaşmıştık. Kahve çekirdeği örgü modeliyle çok güzel yazlık yelek örgü modeli ve süveter örgü modeli çıkartabilirsiniz. Bu örgü modellerini yaparken ip olarak özellikle merserize ipi kullanmanızı önermekteyiz.

Kahve Çekirdeği Örgü ModeliKahve Çekirdeği Örgü Modeli Yapılışı

1. ADIM
İki tane kenar ilmek alıyoruz, üç tane örüyoruz ilk ördüğümüzü diğer iki ilmeğimizin üstünden geçiriyoruz ve dolama yapıyoruz. Bu adımları sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Arka sırayı ise ters örüyoruz. Kenar ilmeği aldık, doladığımız ipliği ters alıyoruz. Her ilmeği ters alarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

2. ADIM

İki kenar ilmek alıyoruz, dolayıp üç tane örüyoruz. İlk ördüğümüzü, diğer iki ilmeğin üstünden geçirip doluyoruz.
Hatırlatmak isteriz ki sıra başını dolmalı başladıysanız sonu dolamasız bitmesi gerekmektedir. Şimdide kahve çekirdeği modelimizin videolu anlatımını izleyerek daha akılda kalıcı ve bir şekilde yapılışını öğrenelim. Daha fazla videolu örgü modelleri için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Video Anlatım
3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here