Ana sayfa İğne Oyası İğne Oyası Bayram Şekeri Modeli Yapılışı

İğne Oyası Bayram Şekeri Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,

İğne oyası yazma modelleri videolu anlatımlarına devam ediyoruz. Bu konumuzda iğne oyası bayram şeker modeli nasıl yapılır adım adım bahsedeceğiz. Bu iğne oyası örneği çok zor olmayıp kısa sürede eliniz alışacaktır ve seri bir şekilde modeli bitirebilirsiniz. Bu örgü modelini yaparken kullanacağımız malzemeler sırasıyla şöyle; istediğiniz sevdiğiniz renklerde yazma, yazmanın renklerine uygun şekilde iki farklı ip. Birisi yeşil olması gerekiyor. Ek olarak çakmak, makas ve olmazsa olmazlardan iğne 🙂

Şimdi malzemelerimiz hazırsa modeli yapmaya hemen başlayalım.

İğne Oyası Bayram Şekeri Modeli Nasıl Yapılır?

igne-oyasi-bayram-sekeri-modeli
Öncelikle hanımlar bir sıra zürafa yapıyoruz. Zürafa neden diye merak edenler için, oyanın daha şık ve güzel durması için bunu yapmanız gerekiyor. İğne oyası zürafa tekniğini bilmeyenler ilgili konumuzdan inceleyip hemen öğrenebilirsiniz.

Zürafa tekniğini tamamladıktan sonra farklı renkten iplikle altı kat olacak şekilde bir iplik kesip bir kenara alalım. Ayrıca isteğinize göre bir kaç kat daha kalın yapabilirsiniz. Daha sonra testere dişi yaparak oyanın kendisine başlıyoruz.

İki tane boş zürafa yapılıp altı kattan oluşan ipliği sabitleyip, bu aşamada zürafayı yaparken ipi iğneye sağlam olması için iki defa doluyoruz. Sağ ve soldan ipleri birleştirip aynı şekilde iki defa ipi iğneye dolayarak sabitliyoruz ve gerekli ayarlamaları yapıyoruz. Ne kadar dikkatli yapılsada hassas bir oya olduğu için her halükarda ipler yerinden oynama yapabilir. 3 tane kirpik yapıp tekrar başladığımız noktaya iniyoruz ve testere dişi yapmaya devam ediyoruz.

İğne Oyası Bayram Şekeri Modeli Videolu Anlatım

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here