Ana sayfa İğne Oyası Karadeniz İğne Oyaları

Karadeniz İğne Oyaları

19.958 okundu
0
Rize İğne Oyaları Havlu Kenarı ÖrnekleriHer bölgenin kendi yöresine ait el işleri vardır. Akdeniz, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgesi… Değişik tarzlarda, farklı motiflerde yapılan oyalar, yöresel bakımdan çok fazlasıyla incelenen konulardan biridir. Yine bu konuda öncülük eden Karadeniz bölgesinin hanımları, birbirinden farklı iğne oyaları ile sezonun renklendirilmesinde büyük katkıda bulunmaya devam ediyorlar. El sanatlarıyla gösterdikleri marifetleri, gerçekten de incelemeye değer modellerden oluşuyor. Karadeniz iğne oyası denince hemen aklımıza alnının önünde boncuk süslemeli yazmalar gelir. Görünürde güzel olduğu kadar yapımı da bir o kadar heyecan vericidir.Rize İğne Oyaları Havlu Kenarı Örnekleri
Rize İğne Oyaları Havlu Kenarı Örnekleri

Sezonun yeniliklerini takip ederken, farklı modellere yer vermek ve değişik kültürlerin mahir detaylarına yer vermeyi de ihmal etmiyoruz. Karadeniz iğne oyası modelleri de bu anlamda incelenmesi gereken konuların en başında gelir. Değişken modeller, farklı tasarımlar ve en güzel detaylarıyla kendini gösteren oya modellerini incelediğinizde eminim siz de benim gibi düşüneceksiniz.

Aslında kolaylıkla ulaşılan internet sitemizden sizlere sunduğumuz seçenekleri detaylı bir şekilde gözden geçirirseniz, Karadeniz kadınlarının mahir tasarımlarından çok fazla örnek bulabilirsiniz. Yeni sezonda fikir olması açısından sunduğumuz Karadeniz iğne oyası örnekleri de bu konuda sizlere yardımcı olacak detaylardan biridir. En güzel modelleri arasından dilediğiniz gibi bir tarzı seçerek siz de çeyizlik hazırlığında değişik bir fikre imza atabilirsiniz. Tüm detayları ve yapımı ile ilgili bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Bizden ayrılmayın.
BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here