Ana sayfa Örgü Modelleri Örgü Telefon Kılıfı Modeli Yapılışı

Örgü Telefon Kılıfı Modeli Yapılışı

2016 Örgü Telefon Kılıfı Modelleri

Merhaba hanımlar, bugün sizlere hayatımızın içerisinde sürekli kullandığımız ve vazgeçilmezimiz olan cep telefonlarımız için kılız yapacağız. Örgüden Telefon Kılıfı modeli yapılışını sizlere yazı olarak anlatıyoruz. Ayrıca örgüden cep telefonu kılıfı yapıp satışını sağladıktan sonra evde ek gelir‘de sağlayabilirsiniz. Vakit kaybetmeden ihtiyaacımız olan malzemeleri sayalım.

Malzemeler: İp ve Tığ

Örgü Telefon Kılıfı Modeli Yapılışı
Örgü Telefon Kılıfı Modeli Yapılışı

İkiye katlayarak telefonumuzun boyutunda zincir çekerek oyamıza başlıyoruz. Oyamızı halka şeklinde birleştirerek oyamıza devam edelim.

Örgü Telefon Kılıfı
Örgü Telefon Kılıfı

Devamında halkalara birer kez batmamız gerekiyor ve bu işlemi tamamladıktan sonra örgüden yaptığımız telefon kılıfına kenarlık yaparak devam edeceğiz. 1 adet zincir çekelim, çektikten sonra 3 halkaya batalım, bu bölümde 5 adet ikili trabran yapalım ve gördüğünüz üzere kılıfın kenarları oluşmaya başladı. Birleştirelim ve ipi kesin.

Örgü Telefon Kılıfı Modeli
Örgü Telefon Kılıfı Modeli

Örgü kılıfının üstüne isterseniz desenlerde yapabilirsiniz. Bu desenlerin yapılışlarını sizlere bırakıyoruz. Desenleri yaptıktan sonra yapmış olduğumuz kılıf ile birleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örgü Telefon Kılıfı Modelleri

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here