Ana sayfa Lif Modelleri Ponponlu Lif Modelleri

Ponponlu Lif Modelleri

Ponponlu Lifler

Gelinlik kızların çeyizlerin vazgeçilmezi olan lifler geleneksel örgü teknikleriyle tığ işi yapılsa da her yıl birçok modelle de kendini yenilemektedir. Son yıllarda ponponlu lif modelleri ile dikkatleri çeken lifler her genç kızın çeyizin olmazsa olmazı. Yalnızca çeyiz olarak değil hediyeleşmeyi seven ülkemizde birçok bayan renk renk desen desen ponponlu lif modelleri yaparak ziyarete gittikleri yerlere hediye amaçlı götürmektedirler. Hem tığ ile hem de kasnak ile yapılan ponpon modelleri için kasnakta birkaç deneme sonrası siz de oldukça güzel modeller üretebilirsiniz. Ponponlu lif modelleri için satılan kasnakları hobi marketlerde bulabilir ve internette uygulama videolarını izleye bilir ya da yapım aşamasını madde madde anlatan yazıları takip ederek sizler de yapabilirsiniz.

Ponponlu lif örnekleri
Ponponlu lif örnekleri

Ponponlu lif modeli yumuşacık ve kullanıldıkça dağılmayan ponponlar olduğu için kadınların beğenisini kazandı. Çivili kasnaklara ipler bağlanarak yapılan ponponlar hem oldukça zevkli hem de zor olmayan herhangi bir el becerisi gerektirmeyen bir model olmaktadır. Bu nedenle hiç el işi yapmamış bayanlar bile kolaylıkla ponponlu lif modeli yapabilirler.

Gerek çeyiz olarak gerekse hediyelik olarak yapılan ponponlu lif çeşitleri birçok bayan için de ek kazanç kapısı durumundadır. Ponponlu lif modelleri örerek ailesini geçindirmeye çalışan kadınlar belirli günlerde, Pazar alanlarında birbirlerine satış yapmaktadırlar. Özellikle turistik bölgelerde yabancı turistlerin en çok tercih ettiği ürün ponponlu lif modelidir.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here