Ana sayfa Örgü Modelleri Püsküllü Bebek Patiği Bot Nasıl Yapılır?

Püsküllü Bebek Patiği Bot Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar,
Bu konumuzda bebeklerimiz için çok şirin bir örgü patik modeli yapılışıyla karşınızdayım. Daha önceden sizlerle tunus işi bebek patiği yapılışı, tığ işi bebek patiği modellerini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise püsküllü bebek patiği nasıl yapılır adım adım anlatacağım. Örneği yaparken öncelikle patiğin taban kısmını yapmamız gerekiyor. Sonra ise püsküllerini öreceğiz. Tığ ve ipimiz hazırsa örneği yapmaya başlayalım. 🙂

Püsküllü Bebek Patiği Nasıl Yapılır?

Patiğin düşmesinin olacağı yerden tığ batırıp bir zincir çekin. Bir sonra ki ilmeğe batıp ilmek atarken parmağımızı araya sokup çekiyoruz ve böylece ilk püskülü yapmış oluyoruz.
İpi yeniden üstüne alıp, bir sonra ki deliğe batıp parmağın üzerinden çekip örüyoruz. Bu işlemi komple patiğin etrafını dönip bitirine kadar yapın.
Şimdi ise modelde patiğin boğaz kısmının katlanıp üst üste gelmesi için 5 tane trabzan fazlası örgü yapılacak. Bunun yapılışını ve diğer adımları aşağıda yer Türkçe video anlatımından izleyebilir, kolayca yapabilirsiniz.

Püsküllü Bebek Patiği Videolu Anlatım

Yeni Başlayanlar İçin Patik Tabanı Yapılışı

Bebek patiği tabanını yapmayı bilmeyenler için aşağıda paylaşmış olduğumuz bebek patiği taban yapılışını izleyerek kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bebek patiği tabanını yaparken takıldığınız bir adım olursa bana Örgü Delisiyim facebook sayfasında ulaşabilirsiniz.

Tabanı yaparken dikkat etmemiz gereken nokta tabandan başlayıp yukarı doğru hiç artırma yapmadan örgüyü yapıyoruz. Sadece ön tarafta kesme işlemi yapılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here