Ana sayfa Örgü Modelleri Şemsiye Örgü Modeli Yapılışı

Şemsiye Örgü Modeli Yapılışı

Çocuklarımıza, torunlarımıza veya kendimize örgü modelleri yaparken daha farklı örgü örnekler, örgü motif arayışı içerisinde olabiliyoruz. Facebookta takipçilerimizden olan Seda hanımın özel talebi üzerine şemsiye örgü tekniği yapılışını resimli anlatımını ve şemsiye örneği Türkçe video anlatımıyla buluşturuyoruz. Örnekle ilgili takıldığınız bir adım olur ise yine bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla videolu örgü modeli, amigurumi , lif modelleri gibi konularımızı da mutlaka incelemenizi önermekteyim.

Şemsiye Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şemsiye Örgü Modeli
Şemsiye Örgü Modeli

1. ADIM – İlk önce 3 ilmek haroşa örgü yapılır. Haroşa örgü yapılışını bilmeyenler https://www.orgudelisiyim.com/harosa-orgu-nasil-yapilir adresinden inceleyebilirsiniz.
2. ADIM – İkinci adımda bir ajur örgü yapıyoruz. Yani ipliğimizi şişe 1 kez doluyoruz ve yanındaki 2 ilmek birlikte örülerek kesilir. Sol yöne doğru bu işlemi yapıyoruz.
3. ADIM – Üç ilmek düz örgü yapıyoruz.
4. ADIM – Şimdi ise 2 ilmek sağ yöne doğru birlikte örülerek kesilir, 1 ajur yapılır ve 3 ilmek haraşo örüyoruz. Örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örgü olarak örülür. Ters Örgü Yapılışı

Şemsiye Örgü Modeli Resimli Anlatımı
Şemsiye Örgü Modeli Resimli Anlatımı

5. ADIM – En önemli adımımız olan beşinci adımda ajurlar üst üste 3 adet yapılır ve her defasında ortadaki düz ilmekler yanlardan 1’er ilmek eksiltilerek tepedeki 3 ilmek birlikte kesilerek şemsiyenin tepe kısmı oluşturulur.
6. ADIM – İlk beş adımı uygulayarak şemsiye örgü motifimizi bu şekilde üst üste örerek yapabiliyoruz. Ellerinize sağlık 🙂

Şemsiye Örgü Modeli Türkçe Video Anlatımı

Kaynak: Nako – ArzuLife

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here