Ana sayfa Örgü Modelleri Tığ İşi Buğday (Başak) Modeli Yapılışı

Tığ İşi Buğday (Başak) Modeli Yapılışı

Merhaba hanımlar,
Örgü Delisiyim sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız örgü modelleri arasında en çok beğenilen ilgi gören konulardan olan asya başak örgü modelleri konusuna istinaden biraz daha farklı olarak tığ işi buğday modeli nasıl yapılır bu konumuzda sizlerin beğenisine sunacağım. Örgü modelleri yapılışını paylaşan youtuber Arzu hanım yine yeni başlayanlar için çok açıklayıcı ve kolay yapımı ile paylaşmıştır. Bu tığ işi buğday örneğiyle bebek battaniyesi, örgü yastık, atkı bir çok model yapabilirsiniz. Yani başak örgü modeliyle sizin zevkinize kalmış olarak çalışma yapabilirsiniz.
tig-isi-bugday-basagi-yapilisi

Tığ İşi Buğday (Başak) Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli yaparken 8 ilmek katları + 3 zincir şeklinde örgüyü yapıyoruz.
– İpi dolayın 4. zincirin içine bir tane trabzan yapın, hemen yanındakine ve onun yanındakine de trabzan yapıyoruz. Toplam 3 trabzan olmuş olacak.
– İpi dolayın iki zincir atlayın ve 3. zincire üçlü fıstık yapıyoruz. Yeniden ipi dolayı 2 defa daha batıp çekip kapatıyoruz.
– Aynı yere yeniden üçlü fıstık yapıyoruz.
– Yeniden ipi dolayın iki zincir atlayın, 3. zincire trabzan yapın. Sıradaki 2 zincire daha trabzan yapıyoruz.
– Şimdi ise tekrar üçlü fıstık yapın.

Buğday başak örgü modelinin diğer kalan adımlarını aşağıda yer alan Türkçe video anlatımıyla hemen izleyip öğrenebilirsiniz. Arzu hanımın ellerine sağlık diliyoruz. 🙂

Tığ İşi Buğday (Başak) Modeli Video Anlatım

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here