Ana sayfa Lif Modelleri Tığ İşi Kolay Lif Yapılışı

Tığ İşi Kolay Lif Yapılışı

Merhaba hanımlar,

Örgü örmeye ve lif örmeye yeni başlayanlar için bugün sizlerle kolay bir lif örneği yapılışını paylaşacağım. Tığ işi kolay lif yapımı için hazırsanız şimdi adım adım örgümüzü yapmaya başlayacağız.kolay-lif-modeli-yapilisi

1. ADIM – Yıldız Örgü Yapılışı
Öncelikle iki zincir çekelim ve yıldızın ne kadar uzun olmasını istiyorsanız o kadar ilmek çekip uzatın.
Aynı yere üç kez batıp ilmekleri aynı boya çekip bir kerede üçünü birlikte alıp toplayalım.

2. ADIM 
Sabunluğu hangi uzunlukta istiyorsanız o sayıda yukarıdaki fıstıklardan yapalım, ikinci sırada iki fıstık yapıp, üç fıstığın dibine batalım ve sırayı bitirelim.

Üç sırada iki fıstık yapıp bir önceki sıradaki ters V şeklindeki iki fıstığın ortasına batalım. 1 fıstık yapıp yandaki fıstıkların tepesine batalım. 4. sırada tekrar 2 fıstık yapıp bir önceki sıranın 2 fıstık orta birleşim yerine ters v olacak şekilde batalım. Diğer rengi istediğimiz şekli oluşturmak için girip lif örneğini bitirelim.

3. ADIM – Desen Yapılışı
Ondokuz fıstıkla başlayın ve 2 fıstık yani yıldız sırasından sonra yan küçük motiflere geçmek için başlangıçtan 2 yatay fıstıktan sonra diğer renge geçelim.

İki yıldız oluştuktan sonra ortayı bulup baklava motifi için diğer renge geçelim. Baklavayı bitirip şekli oluşturalım. Kenarlarına saçak oya uygulayalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here